لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۵

مذاکرات اروپا و آفریقا در پاریس درباره مهار سیل پناهجویان غیرقانونی


بازداشت دختر ۱۵ ساله اهل سومالی، که قصد ورود غیرقانونی به آلمان را داشت، در ایستگاه راه آهن شهر رابلینگ - ۲ شهریور ۱۳۹۶
بازداشت دختر ۱۵ ساله اهل سومالی، که قصد ورود غیرقانونی به آلمان را داشت، در ایستگاه راه آهن شهر رابلینگ - ۲ شهریور ۱۳۹۶

سران چهار کشور اروپایی فرانسه، آلمان، ایتالیا و ساپانیا روز دوشنبه با همتایان آفریقایی خود از لیبی، نیجر و چاد دیدار و درباره راه‌های مهار سیل پناهجویان غیرقانونی که از طریق آب‌های مدیترانه راهی اروپا می‌شوند، گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گفت‌وگوها در پاریس و به میزبانی امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه برگزار شد و انتظار می‌رود تمرکز عمده آن بر لیبی باشد، که مسیر عمده ترانزیت پناهجویان غیرقانونی محسوب می‌شود.

پس از سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور پیشین لیبی در سال۲۰۱۱، این کشور شمال آفریقا همچنان در جنگ قدرت به سر می‌برد و فایز السراج رئیس دولتی که از سوی جامعه بین الملل به رسمیت شناخته می‌شود، در این مذاکرات حضور دارد.

رئیس جمهوری فرانسه ماه گذشته میلادی پیشنهاد تاسیس مراکز ویژه‌ای را در لیبی، نیجر و چاد مطرح کرد که با انجام مصاحبه و بررسی اطلاعات مربوطه، بتوان تقاضای پناهندگی پناهجویان آفریقایی را در آنها تحت بررسی قرار داد.

سران کشورهای شرکت کننده در نشست، همچنین قرار است درباره همکاری‌های امنیتی گفت‌وگو کنند و سران اروپایی هم قرار است پس از آن، مذاکرات جداگانه‌ای را با یکدیگر در باره موضوعات مختلف مربوط به اتحادیه اروپا داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG