لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۰۳

آنگلا مرکل می‌گوید دوران کرونا، سخت‌ترین سال زمامداری او بود


آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در پیام سال نو میلادی، پاندمی کرونا را عامل سخت ترین سال در دوران زمامداری خود دانست.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت:‌چه سالی را داریم پشت سر می گذاریم. در سال ۲۰۲۰ ما با پدیده ای رو به رو شدیم که جهان انتظارش را نداشت. ویروسی ناشناخته و نامرئی، به ما و زندگی‌مان حمله کرد. بیشترین لذت های زندگی بخصوص برقراری تماس های نزدیک، درآغوش کشیدن های یکدیگر، جشن گرفتن‌ها و خوشحالی هایمان – را هدف گرفت. در فصل بهار به ناچار با ویروسی رو به رو شدیم که هیچ دانش و اطلاعات موثقی در باره اش نداشتیم. برای مقابله باید تصمیم هایی می گرفتیم که فقط امیدوار بودیم درست باشند. اپیدمی ناشی از این ویروس یک معضل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به بلندای یک قرن بوده و هست.

انگلا مرکل که در طی ۱۵ سال در مقام صدر اعظم، در گذار از بحران های وخیم اقتصادی از جمله بحران سال ۲۰۰۸ و مقابله با بحران بدهی های یونان و بعد از آن، بحران مهاجرت در ۵ سال گذشته ، کشورش و اتحادیه اروپا را رهبری کرد، در پیام سال نو گفت انتخابات پارلمانی آلمان ۹ ماه دیگر برگزار خواهد شد و او دیگر درآن انتخابات، خود را نامزد نخواهد کرد.

صدراعظم آلمان با لحنی پر احساس گفت بنابراین شاید این آخرین پیام سال نو او در مقام صدر اعظم خطاب به مردم آلمان باشد.

خانم مرکل ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان کووید-۱۹ ،اقدام کسانی را که با شایعه پراکنی، وجود ویرس را انکار می کنند و به تئوری ها ی توطئه روی آورده اند، محکوم کرد و گفت این تئوریها نه تنها نادرست بلکه خطرناک و زیان آورند.

XS
SM
MD
LG