لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۲۶

صاحبان رستوران‌ها و میکده‌ها در شهر مارسی فرانسه به سختگیری‌های دوران کرونا اعتراض دارند


در فرانسه بندر مارسی صحنه اعتراض کارکنان رستوران ها، میکده‌ها، و کلوب‌های شبانه بود. معترضان با اشاره به فشار اقتصادی و بیکار شدن بر اثر بسته شدن این اماکن، خواستار بازگشایی آنها شدند. صاحبان رستوران ها و هتل ها هم با این معترضان همراهند و خواستار بازگشایی شده‌اند.

پاتریس مونیه، رئیس اتحادیه صاحبان هتل و رستوران با تاکید بر اینکه این اماکن در منطقه، تمامی رهنمود های بهداشتی را رعایت می کنند، می گوید اکنون که دولت تصمیم دارد بخشی از فعالیت های اجتماعی را آزاد کند و از محدودیت ها بکاهد دلیلی برای بسته ماندن هتل ها و رستوران ها وجود ندارد.

رئیس اتحادیه صاحبان هتل و رستوران گفت: «ما با این نظر موافق نیستیم که گروه ما، عامل آلوده شدن مردم این ناحیه هستیم. ما رهنمود بسیار سختگیرانه ای در زمینه رعایت بهداشت داریم. به نظر ما در رستوران‌های‌مان هیچ مورد نگرانی وجود نداریم. خواهان بازگشایی هستیم؛ چرا بقیه مشاغل و امکان باید باز بشوند و ما همچنان بسته بمانیم؟»

دولت فرانسه که موج دوم شیوع کووید ۱۹ را مهار کرده،‌بزودی بخشی از محدودیت‌ها را از میان برخواهد داشت و فعالیت‌های اقتصادی غیر ضروری کارخود را آغاز می‌کنند؛ اما سینماها و هتل‌ها تا نیمه ماه دسامبر بسته خواهند ماند .

XS
SM
MD
LG