لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۹:۱۴

بودجه ۶۰۰ میلیارد دلاری بانک مرکزی اروپا برای کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا


بانک مرکزی اروپا برای کمک به مردمی که زندگی شان در جریان اپیدمی کرونا دستخوش نابسامانی شد بودجه پرداخت یک بسته ۶۰۰ میلیارد دلاری دیگر را تامین کرد.

کمک به صاحبان کسب و کار ها کوچک نیز که در آستانه کریسمس و سال نو میلادی با کمبود درآمد و کسادی بازار رو به رو هستند بخشی از این بسته کمکی است

کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا می گوید: تصمیم گرفتیم بودجه کمک به آسیب دیدگان در اپیدمی کرونا را تا ۵۰۰ میلیارد یورو( معادل ۶۰۰ میلیارد دلار) افزایش بدهیم و کل این کمک را به ۱۸۵۰ میلیارد یورو(۲۲۲۴ میلیارد دلار) برسانیم. ما به این سیاست و برنامه های کمکی تا زمانی که شورای مدیریت بانک اعلام کند بحران کرونا به پایان خود رسیده است ادامه می دهیم .

خانم لاگارد یادآوری کرد شیوع ویروس کرونا فعالیت در بخش اراییه خدمات به مردم را کاهش داده است.

کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا: گرچه فعالیت در بخش صنعتی به نحو رضایت بخشی ادامه دارد اما ابعاد گسترده آلوده سازی ویروس همزمان با اجرای محدودیت های شدید اجتماعی، مانع از فعالیت های معمول در بخش خدمات شده است.

بانک مرکز ی اروپا با خرید اوراق قرضه و بهادار به دارندگان کارت ها ی اعتباری کمک می کند تا به خرید اقلام مورد نیاز خود بپردازند که به نوبه خود به رونق کسب و کار و افزایش اشتغال نیز کمک می کند .

در بسته کمکی بانک مرکزی اروپا پرداخت وامهای کوچک با بهره بسیار اندک نیز پیش بینی شده است.

XS
SM
MD
LG