لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۱۱:۵۷

رقابت مهم و سرنوشت‌ساز جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها در انتخابات سنا در جورجیا


در آمریکا جمهوریخواهان و دمکرات ها برای کسب پیروزی در دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا سخت در تلاشند. نتیجه این انتخابات تعیین خواهد کرد کدام یک از آن ها در سنا به اکثریت در سنا میرسند.

برگردان گزارش میشل کویین از صدای آمریکا حاوی جزییات بیشتریست.

دور دوم رقابت های انتخاباتی برای سنا در جورجیا که شانزدهم دی ماه برگزار خواهد شد شدت بیشتری گرفته است. پرزیدنت ترامپ که هنوز نتایج انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته است از شهروندان جورجیا می خواهد برای اطمینان از پیروزی جمهوریخواهان در این انتخابات شرکت کنند.

پرزیدنت ترامپ گفته است: هدف از پیروزی در این انتخابات کنترل سنای آمریکاست و این واقعا به معنای کنترل کشور است.

باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین نیز پیروزی دمکرات ها را پیش شرط موفقیت جو بایدن و کامالا هریس رئیس جمهوری منتخب و معاونش در تصویب لوایحی در سنا خوانده است که به تحقق وعده های انتخاباتی شان کمک خواهد کرد.

از سوی دیگر ادامه مبارزه قانونی پرزیدنت ترامپ علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایالت های سرنوشت ساز برخی از جمهوریخواهان را تحت فشار گذاشته است که فرماندار این ایالت یکی از آن هاست.

وزیر امور داخلی جورجیا که او هم جمهوریخواه است این نگرانی را دارد که ممکن است تفرقه و ادامه کارزار قانونی علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری کار جمهوریخواهان برای پیروزی در سنا را دشوارتر کند.

گزارشی از میشل کویین

XS
SM
MD
LG