لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۹

برق رفت، افتتاحیه «الکامپ» ناتمام ماند؛ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: عادی است


خاموشی افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ در تهران
خاموشی افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ در تهران

مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ با شعار «آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال» که با حضور مقامات دولتی جمهوری اسلامی ایران و روسیه در جریان بود، به دلیل قطع برق ناتمام ماند.

افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ روز یک‌شنبه چهارم تیر در تهران در حال برگزاری بود که ناگهان برق نه یک بار، بلکه سه بار قطع شد و وزیر ارتباطات و سایر مهمان‌ها مجبور شدند «بدون سخنرانی و انجام مراسم افتتاحیه» سالن را ترک کنند.

قطع برق و نیمه‌کاره رها شدن افتتاحیه الکامپ در حالی است که روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی در این مراسم گفت: «وارد حوزه تولید هوش مصنوعی خواهیم شد‌.»

در بخش‌های آغازین برنامه رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در حال سخنرانی بود که «دو بار برق سالن رفت» و وقتی مجری وزیر ارتباطات را به سخنرانی دعوت کرد، برق برای سومین بار قطع شد.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران که برگزاری نمایشگاه الکامپ را به عهده داشت، به خبرنگاران گفت «این قطع برق یک نقص فنی عادی است.»

در این مراسم مقامات دولتی ایران و روسیه از جمله «عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری اطلاعات، محمدصادق خیاطیان رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، سید محمدامین آقامیری رئیس مرکز ملی فضای مجازی، مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی و همچنین الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه» حضور داشتند.

الکامپ نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامیپوتر و تجارت الکترونیک است و هر سال در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برگزار می‌شود.

امسال حدود ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ازبکستان، فرانسه، پاکستان، بوسنی، سوریه، چین، روسیه، ترکیه، ارمنستان، و عراق در این نمایشگاه که شعار امسال آن «آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال» است، حضور دارند.

XS
SM
MD
LG