لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

اتهام علیه نماینده اسلامگرای مجلس مصر: عمل «قبیح» در ملاء عام


نمایی از پارلمان مصر، ۲۳ ژانویه ۲۰۱۲
نمایی از پارلمان مصر، ۲۳ ژانویه ۲۰۱۲
دادستان های مصری از پارلمان این کشور خواسته اند که به آنها اجازه دهد از یک نماینده اسلامگرا، به نام علی ونیس متعلق به حزب النور، بازجویی کنند.

بنا به گزارش ها، این نماینده مجلس در حال انجامی «فضاحت بار» با یک زن در ملاء عام دیده شده است.

خبرگزاری رسمی مصر به نقل از گزارش پلیس این کشور نوشت که این روحانی سلفی روز پنجشنبه در خودرویی پارک شده در حاشیه بزرگراه با یک زن ۲۲ ساله در حال عملی قبیح بوده است.

علی ونیس با انتشار بیانیه ای اتهام پلیس علیه خود را رد کرده و گفته است که او مجبور به پارک کردن در حاشیه بزرگراه شد زیرا مسافری که همراهش بود «مریض» شد.

این نماینده حزب النور در مجلس مصر، فرد مورد نظری که در خودرو بوده است را دختر خواهرش معرفی کرده و افزود: «پس از آنکه متوجه شدم خواهرزداه ام احساس کسالت و خستگی می کند در مقابل یک مجتمع تجاری پارک کردم تا برای او آب و آبمیوه بگیرم و وقتی به خودرو برگشتم نقاب او را برداشتم تا صورت او را بشویم اما پلیس سر رسید و مرا به انجام عملی قبیح متهم کرد.»

منابع قضایی مصر به خبرگزاری فرانسه گفته اند که مطابق شرایط عادی، که اگر فردی در چنین موقعیتی دستگیر شود، برای علی ونیس احضاریه فرستاده شده تا به سوالات پاسخ دهد.

حزب النور که شاخه ای محافظه کار از اسلام سلفی را نمایندگی می کند در انتخابات اخیر پارلمانی مصر توانست دومین جایگاه را به دست آورد.
XS
SM
MD
LG