لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

بیداد گرانی در ایران؛ گوشت قرمز یک قدم تا یک میلیون تومان


فقر و گرانی در ایران رسانه های ایران
فقر و گرانی در ایران رسانه های ایران

یک وبسایت اقتصادی در گزارشی از بازار گوشت قرمز در تهران، قیمت هر کیلوگرم گوشت خورشتی را بین ۴۰۰ هزار تا ۹۹۹ هزار تومان اعلام و تایید کرد که قیمت گوشت خورشتی در برخی مناطق تهران به «مرز یک میلیون تومان» رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی‌ها نشان می‌دهد روند صعودی قیمت گوشت قرمز همچنان ادامه دارد و در این شرایط عزمی برای حل این مشاهده نمی‌شود.

به نوشته این رسانه اقتصادی، گزارش‌ها حاکی از ترخیص محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد بعد از یک سال معطلی است که دیگر تاثیری بر بازار نخواهد داشت و قرار است در واحد‌های تولیدی گوشت حرارت‌دیده مورداستفاده قرار گیرد.

این گزارش تاکید می‌کند قیمت گوشت در برخی قصابی‌های شمال و جنوب تهران تا دو برابر قیمت در سایر مغازه‌هاست و این موضوع چندان هم تابع موقعیت جغرافیایی مغازه‌ها نیست.

گزارش میدانی این رسانه نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو گوشت خورشتی گوسفندی در یک مغازه در شمال شهر ۹۹۹ هزار تومان و در یکی از فروشگاه‌های جنوب شرق تهران حدود ۸۰۰ هزار تومان و در برخی فروشگاه‌های مرکز شهر بیش از۴۰۰ هزار تومان است.

رسانه‌های داخلی ایران روز چهارشنبه ۲۸ تیر با اعلام خبر افزایش دوباره قیمت گوشت قرمز نوشتند که قیمت گوشت در ایران چند برابر بیشتر از قیمت این محصول مورد نیاز بدن در فقیرترین کشور‌های جهان است.

براساس گزارش این روزنامه، مردم ایران در حال حاضر برای خرید گوشت مجبورند چند برابر فقیرترین کشور‌های جهان از جمله مغولستان، رواندا و تانزانیا هزینه کنند و بنابر شاخص قیمت گوشت در جهان، مردم ۱۱۳ کشور در دسترسی به گوشت، توانمندتر از ایرانی‌ها هستند.

XS
SM
MD
LG