لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

ابراهیم رئیسی اسرائیل را به «نابودی حیفا و تل‌آویو» تهدید کرد


ابراهیم رئیسی
ابراهیم رئیسی

یک روز پس از آن که نخست‌وزیر اسرائیل جمهوری اسلامی را به «نازی‌ها» تشبیه کرد، ابراهیم رئیسی به اسرائیل هشدار داد که «کوچک‌ترین اقدام» علیه جمهوری اسلامی «پاسخ سختی» خواهد داشت و «با نابودی حیفا و تل‌آویو همراه خواهد بود.»

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، ابراهیم رئیسی که روز سه‌شنبه ۲۹ فروردین به مناسبت «روز ارتش» در تهران سخن می‌گفت، با تهدید «دشمنان» و به ویژه اسرائیل، به «پاسخ سخت» و «نابودی حیفا و تل‌آویو» در صورت «کوچکترین اقدام» علیه جمهوری اسلامی، افزود که «قدرت نیروهای مسلح ایران به نفع امنیت منطقه» و برای «حراست» از «تمامیت ارضی و امنیت کشورهای منطقه» است.

او همچنین با بیان این که «نیروهای فرامنطقه‌ای به‌ویژه نیروهای آمریکایی باید هر چه زودتر منطقه را ترک کنند»، مدعی شد که آنها «تهدیدکننده امنیت منطقه» هستند.

رئیسی ادعا کرد: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هر جایی از این منطقه امنیت‌ساز است.»

اظهارات رئیس جمهوری اسلامی در تهدید اسرائیل، تکرار مواضع پیشین علی خامنه‌ای و مقامات ارتش و سپاه پاسداران است که در سال‌های گذشته بارها آن را مطرح کرده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی نوروزی سال ۱۳۹۲ خود در مشهد گفته بود که اگر اسرائیل تهدیدهای نظامی خود علیه جمهوری اسلامی را عملی کند، ایران شهرهای تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

تهدید اسرائیل از سوی ابراهیم رئیسی در حالی است که شاهزاده رضا پهلوی در سفر به اسرائیل با نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرده است.

این سفر برای ادای احترام به قربانیان هولوکاست، پیام دوستی ایرانیان به اسرائیل، و گفت‌وگو با کارشناسان آن کشور در خصوص راهکارهای حل بحران آب ایران بوده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در مراسم گرامیداشت قربانیان هولوکاست که شاهزاده رضا پهلوی نیز در آن حضور داشت جمهوری اسلامی را به «نازی‌ها» تشبیه کرده که قصد نابودی یهودیان را داشتند. او گفته است: «ما برای دست نیافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای مبارزه می‌کنیم.»

بنیامین نتانیاهو تأکید کرده است که تلاش‌ها برای نابودی قوم یهود «با هولوکاست خاتمه نیافته است و این تلاش‌ها اکنون از رژیم وحشت‌آفرین در تهران برمی‌خیزد.»

XS
SM
MD
LG