لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

مقام سازمان جهانی بهداشت از کاهش موارد جدید ابولا در لیبریا خبر داد


طبق اظهار نظر یک مقام سازمان بهداشت جهانی، به نظر می‌رسد میزان موارد جدید ابتلا به بیماری ابولا در کشور آفریقایی لیبریا رو به کاهش گذاشته است؛ با این حال، تا مهار کامل اپیدمی ابولا راه درازی باقی مانده است.

بروس آیلوارد معاون مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، ضمن اعلام این خبر، گفت این کاهش می‌تواند یک روند واقعی باشد، اما نباید انتظار داشت این بیماری همه‌گیر در آینده‌ای نزدیک بطور کامل مهار شود.

به گفته او ممکن است بالغ بر ۲۵ درصد کاهش در هفته در لیبریا دیده شود، اما مبارزه با ویروس و اپیدمی ابولا باید همچنان ادامه پیدا کند.

در این میان، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا کنترل‌های سختگیرانه‌تر و اقداماتی همچون قرنطینه سربازان آمریکایی که از ماموریت‌های کمک‌رسانی به مهار این بیماری، از مناطق غربی آفریقا باز می‌گردند، را تصویب کرده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده نیز قرار است با تیم‌های بهداشت عمومی و امنیت ملی خود در باره اقدامات دولت در مبارزه با اپیدمی ابولا به رایزنی بپردازد و سپس در سخنانی از کاخ سفید، ضمن تقدیر و تشویق مسئولان مراقبت‌های پزشکی که در آفریقا با ابولا مبارزه می‌کنند، توضیح دهد که سیاست‌های مرتبط با مبارزه با ابولا، بر تجربه و دانش آنها استوار است.

XS
SM
MD
LG