لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

یک مسافر در فرودگاه نیوجرسی به ظن ابولا به مرکز کنترل بیماری ها تحویل شد


مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها
مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها

مأموران فرودگاه، یکی از مسافران پرواز شماره ۹۹۸ شرکت هوایی یونایتد را، هنگامی که وارد نیوآرک در ایالت نیوجرسی آمریکا شد، به ظن ابتلا به ابولا از هواپیما پیاده کردند و به مقامات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها تحویل دادند. به گزارش شبکه خبری اِی‌بی‌سی آمریکا، این فرد که همراه با دخترش پرواز می‌کرد، و گفته می‌شد از لیبریا به اروپا رفته و از آنجا به ایالات متحده پرواز کرده است، تب داشت و با رعایت همه جوانب ایمنی به یک بیمارستان دانشگاهی در نیوآرک منتقل شد تا تحت آزمایش قرار گیرد.

بعد از انجام آزمایش‌های لازم، سخنگوی بیمارستان اعلام کرد که این فرد «به آنفلوانزی معمولی دچار است که ربطی به بیماری ابولا ندارد، و در دخترش هم نشانه‌ای از هیچ بیماری پیدا نشده. هر دو نفر از بیمارستان مرخص شده‌اند.»

یک مقام ارشد فدرال گفت در طول پرواز نشانگانی شبیه به آنفلوانزا در این مسافر دیده شده، و همچنین دچار تهوع شده بود؛ اما دیگر علائم مربوط به بیماری ابولا را نداشت.

در طول مدتی که فرد مشکوک به ابولا تحت آزمایش قرار داشت، به دیگر سرنشینان اجازه خروج از هواپیما داده نشد. مسافران تنها هنگامی توانستند از هواپیما پیاده شوند که مشخص شد این پدر و دختر بیماری مسری ندارند.

بوئینگ ۷۷۷ - ۲۰۰ شرکت یونایتد با ۲۵۵ مسافر، سه خلبان و ۱۱ مهماندار از بروکسل وارد فرودگاه بین‌المللی لیبرتی در نیوآرک ایالت نیوجرسی شد.

XS
SM
MD
LG