لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۷

فرود اضطراری هواپیما به خاطر آتش‌ گرفتن سیگار الکترونیک


عکس تزئینی
عکس تزئینی

یک هواپیمای شرکت هواپیمایی «آمریکن ایرلاینز» به دنبال بروز آتش‌سوزی کوچک ناشی از سیگار الکترونیک یکی از مسافران مجبور به فرود اضطراری شد.

بنا به گزارش «سیاتل تایمز»، روز پنجشنبه ۲۵ آذر این هواپیما که شهر دالاس در ایالت تگزاس را با ۱۵۲ سرنشین به مقصد ایندیاناپوس در ایالت ایندیانا ترک کرده بود، به علت این آتش‌سوزی در فرودگاهی در ایالت آرکانزاس فرود اضطراری داشت.

راس فینستاین، سخنگوی هواپیمایی «آمریکن ایرلاینز» گفت هیچکدام از سرنشین های این هواپیما، شامل ۱۳۷ مسافر و ۵ خدمه، صدمه ای ندیده اند. به گفته او، خدمه هواپیما به سرعت آتش را خاموش کردند.

طبق مقررات اداره هوانوردی فدرال آمریکا، مسافران اجازه ندارند سیگار الکترونیک خود را در چمدان هایی که تحویل قسمت باربری می شوند قرار دهند، اما می توانند آن را با خود به داخل هواپیما ببرند ولی نباید آنرا طی سفر روشن کنند. اداره هوانوردی فدرال در حال تحقیقات بیشتر درباره چگونگی بروز این آتش‌سوزی است.

پیشتر مشخص شده بود که سیگارهای الکترونیک به خاطر اشکال فنی در باطری های آنها می توانند آتش گرفته یا منفجر شوند.

سازمان غذا و دارو آمریکا که در ماه می سال جاری مقررات جدیدی در رابطه با سیگارهای الکترونیک وضع کرد، گزارش داده است که در سال ۲۰۱۵ و اوایل سال ۲۰۱۶، ۶۶ سیگار الکترونیک به علت اشکال فنی منفجر شده اند. با این حال صنعت تولید این سیگارها همچنان مدعی است که در صورت استفاده صحیح، این سیگارها امن هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG