لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

تحقیق جدید: سیگار الکترونیک به کنترل وزن هنگام ترک سیگار کمک می کند


دانشمندان در بریتانیا و نیوزلند کاربرد جدیدی را در سیگارهای الکترونیک یافته اند و می گویند، افراد سیگاری که می خواهند ترک کنند با این نوع سیگار اشتهای خود را کنترل کرده و از اضافه وزنی که اغلب همزمان با ترک سیگار حادث می شود، جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز این دانشمندان با مطلب تحقیقاتی که در نشریه پژوهشی نیکوتین و تنباکو منتشر شد می گویند این در واقع نیکوتین موجود در سیگار است که اشتهای فرد را محدود می کند. آنها می گویند سیگارهای الترونیک نیکوتین دارند و نه تنباکو و همین کیفیت است که از پرخوری فرد در حال ترک جلوگیری می کند.

در سیگارهای الکترونیک مایع حاوی نیکوتین گرم شده و به بخار تبدیل می شود. این نوع سیگار به سرعت در بازار جای خود را باز کرده و در سال ۲۰۱۵ حدود هفت میلیارد دلار در جهان خرید و فروش شد.

تنباکوی کشیدنی که می تواند بیماری های مهلک به بار آورد، نقش بازدارندگی اشتها دارد و سیگاری ها اغلب می گویند برای کنترل وزن خود سیگار می کشند. افرادی هم که در ترک هستند، اغلب از اضافه وزن شکایت می کنند.

سوزان جب استاد تغذیه و بهداشت جمعیت در دانشگاه آکسفورد به خبرگزاری رویترز گفت: «سیگارهای الکترونیک بی ضرر نیستند و مدرکی نیست که نشان دهد برای کاهش وزن مفید عمل می کنند، بنابراین برای افراد غیرسیگاری توصیه نمی شوند.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG