لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

در آمریکا ۶۳ هزار نفر بر اثر مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ جان باختند


بیشتر مرگ و میر ناشی از استفاده از مواد مخدر شیمیایی بوده است.
بیشتر مرگ و میر ناشی از استفاده از مواد مخدر شیمیایی بوده است.

تازه ترین گزارش یک مرکز دولتی در آمریکا می گوید تنها در سال گذشته میلادی، بیش از ۶۳ هزار نفر در آمریکا جان خود را به خاطر مواد مخدر از دست داده اند.

مرکز ملی آمار بهداشتی که بخشی از مراکز پیش گیری و کنترل بیماری ها در ایالات متحده است، در سال ۲۰۱۶ مجموعات ۶۳ هزار و ۶۰۰ نفر به خاطر افراط در مصرف مواد مخدر در آمریکا جان باخته اند و این سال را به مرگبارترین سال در آمریکا برای اینگونه مرگ تبدیل کند.

سی ان ان در گزارشی نوشت، بیشتر این مرگ و میرها در ارتباط با دسته ای از مواد مشتقات تریاک هستند که بعضا نیز شیمیایی تولید می شوند.

آمار جدید نشان می دهد ۴۲ هزار و ۲۴۹ نفر از مرگ ها به خاطر استفاده از مواد شیمیایی مخدر بوده است.

این رقم بیشتر از مرگ با سرطان پستان است. در آمریکا در سال ۲۰۱۶، ۴۱ هزار نفر به خاطر سرطان پستان جان خود را از دست دادند.

آمارهای جدید در حالی اعلام شده که پیشتر،رئیس جمهوری آمریکا با یک سخنرانی در جمع خانواده قربانیان مصرف مواد مخدر، اعلام وضعیت فوق العاده برای این موضوع کرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ ۴ آبان ماه، با اعلام وضعیت فوق العاده زمینه را فراهم می کند تا کمک های بیشتری از سوی دولت فدرال در اختیار مبارزه با بحران مواد مخدر شود.

به گزارش رویترز، هر روز ۱۴۰ آمریکایی به خاطر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهد.

حدود نیم قرن پیش، ریچادر نیکسون، سی و هفتمین رئیس جمهوری آمریکا جنگ علیه مصرف مواد مخدر را اعلام کرد و روسای جمهوری بعد مثل ریگان بر آن تاکید کردند اما به گفته آقای ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا، مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر از سال ۱۹۹۹ تقریبا چهار برابر شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG