لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۴

حسنی مبارک در وضعیت وخیم و ثابت به سر می برد


روز دوشنبه پس از آن که پزشکان بیمارستان زندان محل نگهداری حسنی مبارک، نتوانستند نبض او را حس کنند، دو بار از شوک برقی استفاده کردند.

رئیس جمهوری سابق مصر از ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) که حکم حکم حبس ابد را از دادگاه دریافت کرد، در بیمارستان زندان طره به سر می برد. مسئولان گفتند او مدام از هوش می رود و حالش وخیم است.

مبارک ۸۴ ساله، رئیس جمهور سابق مصر تنها با تزریق مایعات تغذیه می شود. او روز یکشنبه نیز چندین بار از هوش رفته بود. پزشکان می گویند او دچار فشار خون بالا و افسردگی است و به سختی نفس می کشد.


حسنی مبارک، برای آخرین بار در جلسه دادگاه در انظار عمومی ظاهر شد و به دنبال جلسه دادگاهی که حکم محکومیتش را صادر کرد با هلیکوپتر به زندان طره در جنوب قاهره منتقل شد.

پسران مبارک، علا و جمال نیز در همان زندان نگهداری می شوند.


سوزان مبارک، روز یکشنبه با همسرش حسنی مبارک ملاقات کرد. او خواستار انتقال همسرش به بیمارستانی مجهزتر شده است. مقامات می گویند احتمال انتقال آقای مبارک به بیمارستان نظامی وجود دارد، مگر آن که وضعیت او بهبود یابد.

فرید الدیب، وکیل حسنی مبارک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری رویترز وضعیت جسمی موکلش را «بسیار وخیم» اعلام کرد و خواستار انتقال سریع او از بیمارستان زندان به بیمارستانی مجهز شد. او گفت وضعیت مبارک بدتر شده و ضربان قلب او نامنظم است.

مقامات زندان، پیشتر و هنگامی که سلامتی مبارک رو به وخامت گذاشت، موافقت کردند که علا، فرزند مبارک به جایی در نزدیکی پدرش در بیمارستان زندان منتقل شود.


مخالفان مبارک میگویند نزدیکان وی برای جلب همدردی مردم، درباره وخامت وضعیت جسمی رئیس جمهوری سابق مصر، مبالغه می کنند.


حسنی مبارک، برای ۲۹ سال ریاست جمهوری مصر را برعهده داشت.

XS
SM
MD
LG