لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

تاکید آمریکا بر تداوم کمک‌رسانی به غیرنظامیان غزه؛ پنتاگون در حال بازسازی اسکله امدادرسانی


وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد نیروهای آمریکایی در حال بازسازی اسکله امدادرسانی به غزه در دریای مدیترانه هستند که «به علت شرایط بد آب‌ و‌ هوایی» آسیب دیده است.

سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون روز سه‌شنبه ۸ خرداد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: این اسکله شناور که بخشی از قابلیت لجستیک فرماندهی مرکزی ایالات متحده، در فر ساحل است، در یکی از بخشهای ایستایی خود دچار آسیب و لغزش شده اما با تلاش متخصصان آمریکایی، تا ۴۸ ساعت آینده بازسازی و دوباره عملیاتی خواهد شد.

او آب‌و‌هوای بد و طوفانهای موسمی دریایی را از دلایل آسیب به این سازه ذکر کرد و با تاکید بر نقش اسکله ساخته شده توسط ایالات متحده برای امدادرسانی به غزه افزود از زمان ساخت این اسکله تا به امروز حدود هزار تن کمک بشردوستانه از سوی آمریکا به سازمانهای ذیربط تحویل شده تا بین فلسطینی‌ها توزیع شود.

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد که ایالات متحده با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون‌ دلاری برای ساخت این اسکله توانسته در مدتی کوتاه، کمکهای قابل‌توجهی را وارد غزه کند و نیروهای آمریکایی در حال حاضر در حال بارگیری کمک‌های بشردوستانه در کشتی‌های قبرسی برای انتقال به غزه هستند تا بتوانند بلافاصله پس از اتصال اسکله تعمیر شده به خط ساحلی در روزهای آینده، کمک‌ها را به مردم برسانند.

اسکله شناور موقت امدادرسانی به غزه با دستور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و توسط ارتش ایالات متحده ساخته و در سواحل غزه که فاقد زیرساخت‌های بندری است، مونتاژ شده است.
سخنگوی برنامه جهانی غذای سازمان ملل می‌گوید از هنگام گشایش این اسکله، حدود هزار تن کمک غذایی و دارویی، به غزه منتقل شده است.

ایالات متحده علاوه بر ساخت اسکله امدادرسانی، از طریق آسمان نیز با پرتابهای منظم هوایی، اقلام مورد نیاز و خوراک را به غیرنظامیان غزه می‌رساند.

XS
SM
MD
LG