لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

عامل تیراندازی واشنگتن مشکلات روانی داشت


ارون الکسیس، عامل تیراندازی مرگبار مقر نیروی دریایی در واشنگتن که دوشنبه ۱۶ سپتامبر ۱۲ تن را کشت و خود در درگیری با پلیس کشته شد.
ارون الکسیس، عامل تیراندازی مرگبار مقر نیروی دریایی در واشنگتن که دوشنبه ۱۶ سپتامبر ۱۲ تن را کشت و خود در درگیری با پلیس کشته شد.
رئیس پلیس واشنگتن-دی سی طی نشست خبری کوتاه بعد از ظهر سه شنبه، از یافته های جدید پلیس و اف. بی. آی در پرونده تیراندازی در مقر نیروی دریایی در پایتخت آمریکا خبر داد.

کتی لاینر، به هماهنگی و همکاری میان اعضا و مأموران نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در این پرونده اشاره کرد و از آنها قدردانی کرد. خانم لاینر گفت افسر پلیسی که در جریان مجروح شده در وضعیت پایدار در بیمارستان بستری است.

اف. بی . آی در پی شناسایی تیرانداز واقعه مرگباری که به کشته شدن ۱۳ تن از جمله خود وی انجامید، گفت وی تنها عامل تیراندازی بوده و با استفاده از سه سلاح مختلف به کشتار کارمندان دست زده است. وی که ارون الکسیس نام داشت، ۳۴ ساله و عضو اخراجی نیروی دریایی آمریکا بود. الکسیس مدتی بود که به واسطه کار برای شرکتی ثالث، پیمانکار نیروی دریایی بود و کارت شناسایی معتبر برای ورود به ساختمان نیروی دریایی در واشنگتن را داشت.

تحقیقات پلیس حاکی از ناراحتی روانی الکسیس است و نشان می دهد که وی طی سال گذشته چند بار به روانپزشک مراجعه کرده است.

پرونده روانپزشکی الکسیس نشان می دهد که توهم، بدخوابی، و خشم شدید در میان مشکلات روانی و رفتاری وی بوده اند.
XS
SM
MD
LG