لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۷

سخنان اوباما درباره تیراندازی در واشنگتن


رئیس جمهوری آمریکا که قرار بود بامداد دوشنبه پیرامون اقتصاد آمریکا سخنرانی کند و همزمان با پنجمین سالگرد وقوع رکود اقتصادی در این کشور، درباب پیشرفت هایی که طی این مدت حاصل شده توضیح دهد، سخنرانی خود را به سبب وقوع تیراندازی مرگبار در مقر نیروی دریایی آمریکا در پایتخت این کشور، به تعویق انداخت و آن را ظهر دوشنبه آغاز کرد.

باراک اوباما در آغاز سخنان خود، پیش از پرداختن به مسائل اقتصادی، به تیراندازی بامداد دوشنبه در واشنگتن اشاره کرد. وی گفت که جزئیات این واقعه و پی گیری نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در این خصوص مرتب به وی گزارش شده و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

آقای اوباما این تیراندازی را اقدامی بزدلانه خواند. وی از این تیراندازی به عنوان فاجعه ای یاد کرد که در محلی روی داده که نیروهایی در آن خدمت می کنند که وظیفه صیانت از امنیت آمریکا را به عهده دارند و می دانند که ورای مرزهای کشورشان، خطر در کمین آنهاست، اما انتظار آن را ندارند که در محل کارشان در داخل کشور و در پایتخت آمریکا، جانشان در خطر باشد.

رئیس جمهوری آمریکا با قربانیان و بازماندگان قربانیان این تیراندازی و همه کسانی که به نحوی از این واقعه آسیب دیده اند، ابراز همدردی کرد و از خدمات اعضای نیروهای نظامی آمریکا تقدیر و تشکر کرد.

در تیراندازی روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر در مقر نیروی دریایی آمریکا در واشنگتن، دست کم ۶ تن کشته و ۸ نفر دیگر مجروح شده اند. پلیس در جست و جوی دو مظنون این تیراندازی است، اما یکی از این تیراندازان کشته شده است.
XS
SM
MD
LG