لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۰

حمله با تیروکمان به سفارت اسرائیل در صربستان؛ مهاجم مسلمان به ضرب گلوله پلیس کشته شد


سفارت اسرائیل در بلگراد
سفارت اسرائیل در بلگراد

فرد مهاجمی که با تیروکمان به سفارت اسرائیل در شهر بلگراد، پایتخت صربستان، حمله کرده بود، به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از وزارت کشور صربستان، این مهاجم یکی از نگهبان‌های سفارت اسرائیل را زخمی کرد و با شلیک همان محافظ کشته شد.

صربستان و اسرائیل می‌گویند که با توجه به نشانه‌های اولیه، ممکن است این حمله با انگیزه‌های تروریستی انجام شده باشد.

ایویکا داچیچ، وزیر کشور صربستان، در بیانیه‌ای گفت که این فرد با کمان خود تیری به نگهبان سفارت پرتاب کرد که به گردنش خورد و او نیز برای دفاع از جان خود ناچار به استفاده از سلاح شد و با شلیک گلوله، مهاجم را از پای درآورد.

بر اساس این گزارش، نگهبان سفارت پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت و شرایط پایداری دارد.

سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل، با تأیید این حمله «تروریستی» گفت که سفارت تعطیل بود و به هیچ یک از کارمندان آسیبی نرسیده است.

به گفته وزیر کشور صربستان، تحقیقات ادامه دارد ولی به نظر می‌رسد که این یک حمله تروریستی است، زیرا انگیزه دیگری برای حمله به نگهبان سفارت اسرائیل مشاهده نشده است.

او فرد مهاجم را یک صرب ۲۵ ساله معرفی کرد که به اسلام گرویده است. پلیس در حال بررسی ارتباط احتمالی مهاجم با گروه‌های تروریستی خارجی و جنبش‌های اسلام‌گرای تندرو است.

به دنبال این حمله، مقامات صربستان هشدار امنیتی در بلگراد، از جمله برای سفارت‌خانه‌های خارجی، ساختمان‌های دولتی، و همچنین مکان‌های عمومی مانند مراکز خرید و سایر مناطق شلوغ، اعلام کردند.

سفارت اسرائیل در فاصله نه چندان دوری از سفارت آمریکا، در یک منطقه مجلل بلگراد قرار دارد و به شدت از آن محافظت می‌شود. صربستان از هنگام آغاز جنگ غزه، روابط نزدیکی با اسرائیل داشته است.

XS
SM
MD
LG