لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

سازمان بهداشت جهانی: موارد جدید کرونا در اروپا برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافت


مرکز تست کرونا در شهر کلن، آلمان - آرشیو
مرکز تست کرونا در شهر کلن، آلمان - آرشیو

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه ۱۲ آبان گزارش داد که تعداد موارد کرونا در اروپا برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافته است. بنا بر این گزارش، اروپا تنها منطقه در جهان است که همچنان شاهد افزایش بیماری کووید-۱۹ است.

به گزارش آسوشیتدپرس، سازمان بهداشت جهانی در گزارش هفتگی خود در مورد همه‌گیری جهانی کرونا اعلام کرد تعداد موارد جدید بیماری کووید-۱۹ در اروپا در مقایسه با هفته قبل ۶ درصد افزایش داشته است. هرچند که بر اساس گزارش این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد، تعداد هفتگی موارد جدید کرونا در مناطق دیگر جهان یا کاهش یافته یا تقریباً ثابت مانده است.

گزارش سازمان بهداشت جهانی می‌افزاید بیشترین کاهش در خاورمیانه مشاهده شده که موارد جدید کرونا در آن ۱۲ درصد کاهش یافته و در جنوب شرقی آسیا و آفریقا هم موارد جدید بیماری ۹ درصد کاهش داشته است.

بنا بر این گزارش، در مجموع در یک هفته گذشته سه میلیون مورد جدید مبتلا به کرونا در سراسر جهان گزارش شده است. تعداد مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ نیز در سراسر جهان ۸ درصد افزایش یافته که علت عمده آن افزایش ۵۰ درصدی تلفات در جنوب شرقی قاره آسیا بوده است.

قاره‌های اروپا و آمریکا به ترتیب با ۱۹۲ مورد جدید و ۷۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در هفته، بالاترین رتبه‌ها در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

XS
SM
MD
LG