لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۴

یک نفر دیگر مدعی آزار جنسی توسط گزینه قضاوت در دیوان عالی آمریکا شد؛ کاوانا تکذیب کرد


در حالیکه قرار است این هفته کمیته قضایی علاوه بر شنیدن اظهارات گزینه عضویت در دیوان عالی آمریکا، شهادت زنی که می گوید مورد آزار جنسی او قرار گرفته را نیز بشنود، یک رسانه آمریکایی از یک مورد دیگر آزار جنسی توسط «برت کاوانا» خبر داده؛ ادعایی که این قاضی رد کرده است.

قاضی «برت کاوانا» که رئیس جمهوری آمریکا او را نامزد عضویت در در دیوان عالی کرده، با موجی از اتهامات جدید جنسی روبرو است. پیش از این، کریستین فورد، کسی که نخستین بار قاضی کاوانا را متهم به سوءرفتار جنسی کرد، موافقت کرد که در سنای آمریکا، جایی که صلاحیت قاضی کاوانا برای کسب کرسی قضاوت بررسی می شود، روز پنجشنبه شهادت دهد.

به گزارش فاکس نیوز، در همین حال، مجله نیویورکر اواخر روز یکشنبه گزارش داد که یک همکلاسی سابق کاوانا در دانشگاه «ییل» مدعی است که وی با نشان دادن اندام جنسی یک زن را آزار داده است. کاوانا این ادعا را نیز رد کرده است.

از سوی دیگر، مایکل آوناتی، از وکلای مشهور آمریکایی می گوید «مدرک» دارد که برت کاوانا و یک دوست دوران دبیرستانش یک زن را برای «تجاوز گروهی» هدف قرار دادند.

آوناتی جزئیات سند خود را اعلام و نام قربانی خود را نیز ذکر نکرد اما در گفتگو با آسوشیتدپرس اعلام کرد که در روزهای آینده نام موکلش را می گوید و موکلش آماده است در کمیته سنا شهادت دهد.

پیش از این پرزیدنت ترامپ که آقای کاوانا را نامزد کرده، گفته بود حق آن زن است که شهادت بدهد و جزئیاتی اگر هست، بگوید.

در بیانیه ای که کاخ سفید آن را تهیه کرده، برت کاوانا گفته است که رویداد ادعایی اتفاق نیافتاده است و اتهامات وارد شده صرفا برای لکه دار کردن شهرت او مطرح شده است.

در همین حال سی ان ان گزارش داده است که پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه اتهامات علیه قاضی کاوانا را رد کرد. او در سخنانی گفت اینکه افرادی پس از ۳۶ سال یا ۳۰ سال چنین اتهاماتی را طرح می کنند، به نظر او، «کاملا سیاسی» است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG