لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۳

نامزد قضاوت در دیوان‌عالی آمریکا از سابقه قضایی خود دفاع کرد


قاضی برت کاوانا، نامزد رئیس جمهوری آمریکا برای پیوستن به جمع قضات دیوان عالی، روز چهارشنبه در برابر پرسش های سناتورها خود را به عنوان یک قاضی «مستقل» معرفی کرد که تحت فشار افکار عمومی و یا فشارهای سیاسی، در مورد پرونده های جنجالی تصمیم‌گیری نخواهد کرد.

او در اولین روز پاسخ به پرسش های کمیته قضایی سنای آمریکا گفت که داشتن استقلال، بدون پیش داوری در مورد پرونده ها، اولین ویژگی یک «قاضی خوب» است.

قاضی کاوانا گفت: «می خواهم در هر پرونده، طرف بازنده وقتی از در خارج می شود بگوید که کاوانا با من منصفانه عمل کرد.»

آقای کاوانا که ۵۳ سال دارد، گفت که طی ۱۲ سالی که به عنوان قاضی دادگاه تجدید نظر در واشنگتن خدمت کرده، در مورد بیش از ۳۰۰ پرونده رای صادر کرده است.

او گفت برخی از این آراء به نفع متهمان، و برخی از آراء به نفع دادستان‌ها بوده است، برخی مواقع به نفع کارگران رای داده و برخی مواقع به نفع شرکت ها، در برخی پرونده ها به نفع فعالان محیط زیست رای داده و در برخی مواقع به نفع شرکت های معدن زغال سنگ، آقای کاوانا سپس گفت: «من یک قاضی طرفدار قانون هستم.»

انتظار می رود که جلسات سنا برای شنیدن پاسخ های قاضی کاوانا چند روز دیگر طول بکشد.

جمهوری‌خواهان می گویند او یکی از بهترین قضات برای حضور در دیوان‌عالی آمریکا است، اما دموکرات‌ها می گویند که او یک سابقه «فعالیت سیاسی» به نفع محافظه‌کاران دارد.

برت کاوانا در صورتی که مورد تأیید سنا قرار بگیرد، جایگزین قاضی آنتونی کندی می شود که بازنشسته شده است. قاضی کندی، یک محافظه‌کار میانه‌رو شناخته می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG