لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

گفتگوهای سازنده درباره اقتصاد اروپا


رئیس جديد کمیسیون اروپا، ژان کلود يونکر
رئیس جديد کمیسیون اروپا، ژان کلود يونکر

رئيس بانک مرکزی اروپا: کشورهای عضو به تعهد مالی اتحادیه اروپا در کاهش بدهی‌های دولتی احترام بگذارند

در حالی‌ که مذاکرات سياست‌گذاران حوزه يورو درباره مقررات مالی در جريان است، ماریو دراگی رئيس بانک مرکزی اتحادیه اروپا، با ژان کلود يونکر رئیس جديد کمیسیون اروپا، در لوگزامبورگ دیدار و بر سر این موضوع گفتگو کرد.

سخنگوی بانک مرکزی پس از این ملاقات که روز چهارشنبه ۱۵ مرداد (۶ اوت) در لوگزامبورگ برگزار شد، گفت «اين يک تبادل نظر سازنده درباره وضعيت جاری در اقتصاد اروپا بود.»

ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا، رهبری کسانی را بر عهده دارد که خواهان کنار گذاشتن سياست‌های مبتنی بر اقتصاد رياضتی و تسهیل مقررات بودجه‌ای شده‌اند.

ايتاليا رياست ادواری اتحاديه اروپا را در نيمه دوم سال جاری بر عهده گرفته و تلاش دارد نفوذ خود را بر کميسيون اروپا (بازوی اجرايی اتحاديه اروپا) تضمين کند.

دراگی، که حوزه يورو را در سال ۲۰۱۲ از آستانه فروپاشی با اين تعهد نجات داده بود که هرکاری از دستش برآيد برای حفظ يورو «انجام خواهد داد»، از کشورهای عضو خواست به تعهد مالی اتحادیه اروپا در کاهش بدهی‌های دولتی احترام بگذارند.

دراگی که در سال ۲۰۱۲ ، با اين تعهد که هرکاری از دستش برآيد برای حفظ يورو «انجام خواهد داد»، حوزه يورو را از آستانه فروپاشی نجات داده بودف از کشورهای عضو خواست به تعهد مالی اتحادیه اروپا در کاهش بدهی‌های دولتی احترام بگذارند.

XS
SM
MD
LG