لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

«مایکل فلپس» شناگر آمریکایی؛ از کوسه سفید شکست خورد


مایکل فلپس شناگر مشهور آمریکایی و دارنده ۲۸ مدال المپیک در رقابتی هیجان انگیز از یک کوسه سفید بزرگ شکست خورد و در این مسابقه نمایشی مغلوب حریف عظیم الجثه خود شد.

این رقابت نامتعارف از طرف «دیسکاوری» و در چهارچوب برنامه های ویژه این شبکه تلویزیونی با عنوان «هفته کوسه» ترتیب یافت.

دیسکاوری که یک شبکه آموزشی و سرگرمی است، هر سال در چنین روزهایی برنامه های متنوعی را درباره کوسه ها، شرایط زندگی و عادات مختلف آنها پخش می کند که بیننده های زیادی در آمریکا و سایر کشورهای جهان دارد.

این شبکه امسال تصمیم گرفت مسابقه ای نمایشی میان مایکل فلپس، پرافتخارترین شناگر جهان و یک کوسه سفید بزرگ ترتیب دهد تا قهرمان واقعی دریاها را انتخاب کند.

این مسابقه در سواحل آفریقای جنوبی، در مسافتی صد متری و با عنوان «رویارویی فلپس و کوسه، طلای بزرگ مقابل سفید بزرگ» برگزار شد.

کوسه سفید بزرگ، سریع ترین کوسه در جهان است و به بی رحمی و قساوت شهرت دارد، این آبزیان گوشتخوار در بسیاری از سواحل به انسان ها نیز حمله می کنند و موجودات ترسناکی هستند.

البته بر خلاف پیش بینی میلیونها بیننده تلویزیونی، مایکل فلپس و این کوسه سفید بزرگ، کنار هم و بصورت همزمان مسابقه ندادند بلکه جداگانه این مسیر صد متری را شنا کردند.

تهیه کنندگان این برنامه با جمع آوری اطلاعاتی چون سرعت، شتاب و چگونگی حرکت یک کوسه واقعی، رقیب مایکل فلپس را بصورت دیجیتالی خلق کردند.

یعنی این رقابت هیجان انگیز میان مایکل فلپس و یک کوسه مجازی بود که بر اساس داده های رایانه ای شکل گرفت.

کوسه سفید این مسیر را در ۳۶.۱ ثانیه طی کرد، در حالی که مایکل فلپس دو ثانیه دیرتر از خط پایان گذشت و زمان ۳۸.۱ را به ثبت رساند

مایکل فلپس پس از شکست از حریف عظیم الجثه خود، رقابت با این کوسه سفید بزرگ را دشوارترین چالش دوران حرفه ای خود توصیف کرد.

او با اشاره به سردی آب دریا در سواحل آفریقای جنوبی، از دیسکاوری خواست مسابقه دیگری در آبهای گرم برگزار کنند تا از کوسه سفید بزرگ انتقام بگیرد.

البته این مسابقه نمایشی با اعتراضاتی هم همراه بود و گروهی از بیننده های تلویزیونی از حضور یک کوسه مجازی در این برنامه انتقاد کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG