لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

در آمد ۸۴۰ میلیون دلاری اتیوپی از صادرات قهوه


کارشناسان بین المللی قهوه به تمام نقاط جهان سفر می کنند تا قهوه کشورهای مختلف را بچشند. اتیوپی یکی از این کشورها است که به عقیده کارشناسان، آب و هوای آن برای پرورش دانه قهوه بسیار مناسب است.

موتن ونرسگارد، وارد کننده اروپایی قهوه می گوید: قهوه اتیوپی در خاک خوب، در ارتفاع درست، و آب و هوایی عمل می آید که برای تولید قهوه واقعا مناسب است.

کارشناسان قهوه های مختلف را می چشند تا بهترین را انتخاب کنند. ولی قبل از این کار کیفیت دانه های قهوه در یک آزمایشگاه بررسی می شود.

هلن آسفا، تکنیسین آزمایشگاه: ما کیفیت قهوه را بر اساس جزییات آن تعیین می کنیم. میزان رطوبت آن را اندازه گیری می گیریم و دانه های قهوه را تجزیه و تحلیل می کنیم. بعد آن را آسیاب می کنیم، و نمونه ای از آن را می چشیم و دانه های بد را جدا می کنیم.

فرآیندی طولانی و مشکل، به ویژه که دانه های بد باید با دست جدا شود. این کار مشکل و پر زحمت، ولی باعث شهرت قهوه اتیوپی در بیش از ۱۲۰ کشور جهان شده و درآمد سالانه آن برای اتیوپی بیش از ۸۴۰ میلیون دلار است.

البته تمامی قهوه اتیوپی به خارج صادر نمی شود. ۴۰ درصد قهوه این کشور در داخل مصرف دارد که بخش مهمی از زندگی روزمره شهروندان اتیوپی است.

XS
SM
MD
LG