لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

روایت سناتور آمریکایی از اضطراب و وحشت در اسرائیل همزمان با حمله حماس


سناتور کوری بوکر، که در زمان حمله حماس به اسرائیل به این کشور سفر کرده بود، در ویدئویی که پس از خروج از کشور منتشر کرد، توضیح داد که چگونه پس از حمله به پناهگاه‌های بمب پناه برد.

بوکر، سناتور دموکرات نیوجرسی گفت که در حالی که در شهر قدیمی اورشلیم بود، رئیس دفترش به او اطلاع داد که اسرائیل مورد حمله قرار گرفته است. او بلافاصله به هتل خود بازگشت و در پناهگاه‌های بمب یا راه پله‌های هتل به همراه سایر افراد، از جمله کودکان، سالمندان و خانواده‌ها پناه گرفت.

بوکر گفت که مردم در پناهگاه‌ها ترسیده بودند و می‌دانستند که اتفاقات وحشتناکی در سراسر کشور در حال وقوع است. او در پایان ویدئو از مردم خواست که «کسانی را که از ترور به عنوان سلاح خود استفاده می‌کنند طرد کنند.»

به گزارش تایمز اسرائیل به نقل از وزارت خارجه این کشور نزدیک به ۴۶ ساعت پس از آغاز دور اول حملات حماس به خاک اسرائيل، شمار قربانیان به دستکم ۷۰۰ تن رسیده است و بیش از ۲۲۴۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر یک مقام ارشد حماس بامداد روز دوشنبه اعلام کرد که این گروه شبه نظامی پس از حمله بی سابقه خود به اسرائیل، بیش از ۱۰۰ نفر را به گروگان گرفته است.

موسی ابومرزوق، سخنگوی حماس، این اظهارات را به خبرگزاری عربی‌ زبان الغد بیان کرد. این رقم علاوه بر بیش از ۳۰ نفری است که گفته می شود در اختیار گروه شبه نظامی جهاد اسلامی فلسطین هستند.

ادعای حماس در مورد تعداد اسرا هنوز توسط اسرائیل تأیید نشده است.

XS
SM
MD
LG