لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۱

اظهارات شديد اللحن اوباما و کلینتون در مورد رژيم سوریه


اظهارات شديد اللحن اوباما و کلینتون در مورد رژيم سوریه
اظهارات شديد اللحن اوباما و کلینتون در مورد رژيم سوریه

باراک اوباما، ريیس جمهوری آمريکا، و هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه، روز جمعه نگرانی شديد خود را از خشونت های فزاینده در سوریه، بيان داشتند.

ريیس جمهوری آمريکا گفت: ایالات متحده همه ابزارهای موجود را برای متوقف کردن کشتار مردم بيگناه سوریه، مدنظر قرار خواهد داد.

پرزيدنت اوباما افزود: برای جامعه بین المللی کاملا ضروری است پیامی صريح به بشار اسد، ريیس جمهوری سوریه، بفرستد که وقت رفتن آن رژيم است.

اظهارات پرزيدنت اوباما پس از آن بود که خانم کلینتون پیش بینی کرد با سرکوب مخالفان، آقای اسد «هزینه سنگینی» را به دليل نقض حقوق مردم سوریه و نادیده گرفتن اراده بین المللی، خواهد پرداخت.

وزیر امور خارجه آمريکا روز جمعه در تونس با نمایندگان بیش از ۷٠ کشور و سازمان بین المللی در تلاشی مجدد برای جلوگیری از ادامه خشونت ها در سوریه که هزاران کشته بجا گذاشته است، ديدار کرد.

هيلاری کلينتون به شدت از وزیران امور خارجه روسیه و چین به دليل حمایت آنها از دولت سوریه، انتقاد کرد.

خانم کلینتون گفت: ما بايد نگرش دولت های روسیه و چین را تغيير دهيم. آنها لازم است درک کنند که در برابر آرمان نه تنها مردم سوریه، بلکه تمام بهار عرب و بیداری اعراب است که ايستاده اند. اساسا آنها با عمل خود دارند به مردم تونس، لیبی و دیگران در سراسر منطقه می گويند که ما قبول نداريم شما حق داشتن انتخابات، حق گزيدن رهبران خودتان را داريد. من فکر می کنم موضع آنها کاملا بر خلاف تاریخ است.

گروهی از کشورهای غربی و دولت هايی که به رهبری کشورهای عربی بعنوان دوستان مردم سوريه در تونس جمع شدند از مقامات آن کشور خواستار تعهد فوری به پايان دادن خشونت ها و صدور اجازه تحويل کمک های خارجی بشردوستانه به مناطقی شدند که بيشترين ضربه ها را در روزهای اخير متحمل شده اند.

XS
SM
MD
LG