لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۲

کلينتون حملات تروريستی در نروژ را محکوم کرد


کلينتون حملات تروريستی در نروژ را محکوم کرد
کلينتون حملات تروريستی در نروژ را محکوم کرد

هيلاری کلينتون، وزير امورخارجه ايالات متحده آمريکا، با محکوم کردن حملات تروريستی در نروژ، که ۹۳ کشته برجای گذاشته، همدردی و همبستگی ملت و دولت آمريکا را با خانواده های قربانيان اين فاجعه اعلام کرد.

رهبران کشورهای جهان از جمله ايالات متحده آمريکا با محکوم کردن حملات تروريستی در نروژ با ملت نروژ ابراز همدردی کرده اند.

وزير امورخارجه آمريکا، که در بالی اندونزی به سر می برد، اعلام کرد: ايالات متحده قويا حملات تروريستی اسلو و جزيره يوتويا را محکوم می کند. وی افزود: «من می خواهم همبستگی و همدردی قلبی خود را با مردم نروژ اعلام کنم. ايالات متحده قويا هرگونه حمله تروريستی را بدون در نظرگرفتن منشا يا عامل آن، از جمله اين فاجعه خونبار که مستقيما قلب مردمی صلح دوست را نشانه رفته، محکوم می کند.»

خانم کلينتون با اشاره به مذاکرات صلح در اسلو و برقراری آشتی ميان دولت های متخاصم جهانی افزود: «نروژ کشوری ست که تلاش هايش برای حل مشکلات و متحد کردن دوباره مردم مشهور و نمونه برجسته ای از جامعه ای آفريننده است.»

ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا، نيز با محکوم کردن اين فاجعه افزود اين حملات يادآوری تداوم رودررويی ما با تهديدات تروريستی است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نيکلا سارکوزی، رييس فرانسه، و بان کی مون، دبيرکل سازمان ملل متحد، نيز با صدور بيانيه های جداگانه اين حملات خونبار را محکوم کردند.

ينس استولتنبرگ، نخست وزير نروژ، حملات تروريستی در سرزمين آرام و کم جمعيت کشورش را حيرت آور دانسته و با اشاره به کشتار جمعی جوانان حزب کارگر در اردوی تابستانی در جريزه زيبای يوتويا گفت: يک جزيره بهشت گونه به جهنم تبديل شده است.

پليس نروژ با افشای هويت فرد مهاجم اعلام کرد اين سفيدپوست ۳۲ ساله که هنگام حمله لباس پليس بر تن داشت، گفته است او وابسته به جريان های دست راستی افراطی مسيحی است. وی در حال حاضر در بازداشت به سر می برد.

XS
SM
MD
LG