لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۸

کلینتون در سخنرانی خود درباره سیاست خارجی صلاحیت ترامپ را زیر سوال می برد


کلینتون سخنرانی اش را چند روز پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی در کالیفرنیا انجام می دهد.
کلینتون سخنرانی اش را چند روز پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی در کالیفرنیا انجام می دهد.

هیلاری کلینتون کاندیدای پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه در کالیفرنیا در باره سیاست خارجی سخنرانی می کند.

انتظار می رود او در سخنرانی خود دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه را خطرناک و نامناسب برای ریاست جمهوری آمریکا بخواند.

جیک سالیوان، مشاور سیاست خارجی کلینتون گفت او بی تجربگی ترامپ از سیاست بین المللی را برجسته خواهد ساخت، و بر تخصص خود در سیاست خارجی به عنوان وزیر خارجه اوباما از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تاکید خواهد گذاشت.

در حالی که نظر سنجی ها حاکی است تروریسم نگرانی عمده ای در میان آمریکاییان است، کلینتون مواضع ترامپ در این مساله را هدف خواهد گرفت.

ترامپ قول داده است مرزهای آمریکا را به طور موقت بروی مسلمانان ببندد. او در ماه آوریل در سخنانی در باره سیاست خارجی گفت "پیکار با اسلام رادیکال در میهن ما نیز صورت می گیرد. اخیرا ده ها مورد از مهاجران متهم به تروریسم در داخل مرزهای ما دیده شده اند. ما باید وارد کردن افراط گرایی را از طریق سیاست های مهاجرتی نامعقول متوقف کنیم."

دیگر پیشنهادهای ضد تروریسم ترامپ، وعده برای شکنجه دادن و قتل خانواده های تروریست های مظنون و هدف قراردادن "دولت اسلامی" را شامل می شود. او گفت "من پیام ساده ای برای آنها دارم. روزهایشان به آخر می رسد. نخواهم گفت کجا و چگونه. اما از بین خواهند رفت، به زودی."

کلینتون حمایت از تصمیم باراک اوباما به حمله به مجتمع بن لادن و کشتن او در ۲۰۱۱ را برجسته خواهد ساخت، و بر این باور که ترامپ قادر نیست تصمیمات سریع و راهبردی بگیرد تاکید خواهد گذاشت.

کلینتون در جریان کارزار انتخاباتی، پیشنهاد کرده است بر شتاب پیکار نظامی علیه گروه دولت اسلامی افزوده شود. او همچنین تعهد خود به اسرائیل را تکرار کرد و خواست با ایجاد یک ناحیه پرواز ممنوع از سوری ها حفاظت شود.

کلینتون سخنرانی اش را پنج روز پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی در کالیفرنیا، که انتظار می رود نمایندگانی را که او برای کسب نامزدی حزب دموکرات نیاز دارد فراهم آورد، ایراد می کند. با این حال، چند نظر سنجی نشان می دهد حلقه رقابت در کالیفرنیا تنگ تر می شود، در آنجا برنی سندرز رقیب دموکرات کلینتون رقابت شدیدی را دنبال می کند.

XS
SM
MD
LG