لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۲

کلینتون: بشار اسد مشروعیت ندارد


هیلری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا در حال سخنرانی در وزارت امورخارجه آمریکا در واشنگتن - ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۱
هیلری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا در حال سخنرانی در وزارت امورخارجه آمریکا در واشنگتن - ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۱

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا می گوید بشار اسد، رییس جمهوری سوریه «مشروعیت خود را از دست داده است» و ایالات متحده آمریکا هیچ علاقه ای ندارد دولت او در قدرت بماند.

کلینتون روز دوشنبه به آقای اسد و طرفدارانش هشدار داد این گفته ها که ایالات متحده به خاطر ثبات در منطقه، مخفیانه امیدوار است دولت فعلی سوریه در نا آرامی ها سالم بماند، حقیقت ندارد.

اظهارات روز دوشنبه هیلاری کلینتون از زمان سرکوب خشونت بار معترضان دموکراسی خواه در ماه مارس توسط نیروهای حامی بشار اسد، شدیدترین سخنان وزیر امور خارجه آمریکا علیه سوریه قلمداد می شود.

خانم کلینتون گفت حضور رهبر سوریه در قدرت «ضروری نیست» و ایالت متحده «هیچ سرمایه گذاری در او برای باقی ماندنش در قدرت انجام نداده است».

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین حمله اخیر مهاجمان هوادار بشار اسد به سفارتخانه آمریکا و محل زندگی سفیر آمریکا در درمشق و همچنین حملات جداگانه به سفارت فرانسه را محکوم کرد.

کلینتون دولت آقای اسد را متهم کرد که تلاش می کند توجه را از سرکوب بی رحمانه داخلی منحرف کند و تقاضا کرد سوریه به تعهدات بین الملی اش برای حفاظت از مراکز دیپلماتیک خارجی عمل کند.

وزیر امور خارجه همچنین دمشق را متهم کرد که از ایران برای سرکوب معترضان سوری کمک گرفته است.

XS
SM
MD
LG