لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۲

کلینتون مهاجران را تشویق به کمک کرد


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا می گوید او بر این باور است جوامع خارجی مقیم امریکا می توانند به حل مشکلات کشور های خود، یا از طریق کار با یکدیگر یا با مشارکت با دولت امریکا، کمک کنند.

کلینتون این نظر را روز چهارشنبه در گشایش دومین مجمع جهانی سالانه جلای وطن کردگان در واشنگتن ابراز داشت. در این مجمع دو روزه بیش از ۵۰۰ نفر از رهبران جامعه و مقامات ارشد امریکایی حضور دارند. مجمع امسال با شعار «حرکت به پیش با پس دادن» تشکیل می شود و بر چگونگی مشارکت این دو گروه در سراسر جهان متمرکز است.

وزیر امور خارجه امریکا به توصیه و راهنمایی جامعه جلای وطن کرده سوریه برای تقویت کوشش های امریکا جهت کمک به اپوزیسیون در تشکیل دولت جدید اعتبار داد و گفت سوری های مقیم خارج به عنوان رابطی بین جامعه بین المللی و فعالان اپوزیسیون در محل عمل می کنند.
خانم کلینتون همچنین جلای وطن کردگان سوری را به دلیل کمک به جمع آوری پول و کمک های انسانی برای غیر نظامیانی که در خشونت در کشورشان به دام افتاده اند ستود.

وزیر امور خارجه آمریکا در اشاره ای به سفر اخیر خود به آسیا گفت چگونه شاهد بوده که شرکت های بازرگانی سود آور و نهادهای غیر انتفاعی که ویتنامی های مقیم امریکا براه انداختند، به تامین خدمات مورد نیاز ، و ایجاد شغل در کشورشان از زمان پایان جنگ کمک کرده اند. او گفت این کوشش ها به نزدیکتر ساختن جوامع ویتنامی و امریکایی کمک می کند.

نخستین روز مجمع به بررسی آینده مشارکت و نوآوری های جلای وطن کردگان برای کشورهایشان می پردازد. روز پنجشنبه جلسات بر ایجاد مشارکت بین بخش های خصوصی و عمومی و شناسایی فرصت های جدید برای تعامل آنها با واشنگتن متمرکز خواهد بود.
XS
SM
MD
LG