لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۳۳
همزمان با این کنفرانس، معترضان در مقابل محل جلسات حاضر شده اند.

آغاز کنفرانس تغییرات اقلیمی با حضور رهبران کشورهای جهان- هدف: نجات زمین

رهبران بیش از ۱۵۰ کشور جهان از امروز در پاریس دور هم گرد آمده اند تا برای اولین بار به یک توافق جهانی برای کاهش کاهش گازهای گلخانه ای در جو کره زمین برسند تا در نهایت موجب نجات زمین شود. این کنفرانس که "کوپ۲۱" نامیده شده با حضور رهبران کشورهای جهان آغاز و مذاکرات در سطح کارشناسان تا ۱۱ دسامبر ادامه می یابد.

همزمان با آغاز کنفرانس "تغییرات آب و هوایی" در نزدیکی پاریس، در این شهر مقررات سخت امنیتی برقرار است. از جمله متروی میدان جمهوریت این شهر تعطیل شد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در آستان این کنفرانس از همه خواست که برای رسیدن به هدف تغییرات آب و هوایی تا قبل از سال ۲۰۲۰ اقدام کنند.

پاریس در حالی میزبان دهها رهبر جهان برای شرکت در کنفرانس تغییرات آب و هوایی است که، سه هفته پیش در چند حمله تروریستی بیش از ۱۳۰ نفر در این شهر کشته شدند.

مراسم یادبود قربانیان حملات تروریستی در پاریس
مراسم یادبود قربانیان حملات تروریستی در پاریس

اکثر رهبران کشورهای جهان در بدو ورود به پاریس به قربانیان حملات تروریستی پاریس ادای احترام کردند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه شب، در بدو ورود به پاریس در مقابل یکی از مکان هایی که دهها نفر در حملات تروریستی سه هفته پیش پاریس در آن کشته شدند، حاضر شد و به قربانیان ادای احترام کرد.

سران بیش از ۱۴۷ کشور جهان برای شرکت در کنفرانس تغییرات اقلیمی روز دوشنبه نهم آذر در "بورژه" در حومه پاریس گردهم آمدند. این اجلاس تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود.

هیات های کشورهای شرکت کننده در کنفرانس تغییرات هوایی در محل این کنفرانس حاضر می شوند. پرچم کشورهای شرکت کننده روی ستونهای ورودی این کنفرانس هک شده است.

با اینکه تعداد رهبران و روسای دولتهای شرکت کننده در این کنفرانس ۱۴۷ نفر ذکر شده اما در مجموع از ۱۹۶ کشور در این کنفرانس، نمایندگانی شرکت کرده اند.

روسای جمهوری آمریکا، روسیه و چین از جمله شرکت کنندگان در این کنفرانس هستند.

همزمان با کنفرانس تغییرات آب و هوایی، معترضان حضور فعالی دارند. صدها جفت کفش در میدان جمهوری پاریس به عنوان اعتراض چیده شده است.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG