لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۹

وزیر امور خارجه بریتانیا حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌‌های شبه‌نظامی منطقه‌ را محکوم کرد


جیمز کلورلی، وزیر امورخارجه بریتانیا
جیمز کلورلی، وزیر امورخارجه بریتانیا

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، سه‌شنبه در کنفرانس امنیتی بین‌المللی در «هرتزلیا» درباره چالش‌های پیش روی اسرائیل سخنرانی کرد.

آقای کلورلی دوشنبه برای یک دیدار سه روزه وارد اسرائیل شد؛ کشوری که با بزرگترین جنبش اعتراضی در تاریخ خود، و تشدید خشونت در کرانه باختری اشغالی مواجه است.

او در نخستین سفر خود به این کشور، حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی منطقه‌ای را که به نابودی اسرائیل سوگند می‌خورند، محکوم کرد.

جیمز کلورلی گفت: «رژیم ایران بطور علنی و مرتب خواهان نابودی کشور اسرائیل شده است، چیزی که بریتانیا هرگز آن را قبول نخواهد کرد.

او در ادامه افزود:« آنها ضمن ارسال سلاح به منطقه، از گروه‌های تروریستی مانند حماس و جهاد اسلامی فلسطین حمایت می‌کنند. این‌ گروه‌ها تلاش می‌کنند تا بر سر مردم اسرائیل مرگ و ویرانی ببارند.»

آقای کلورلی گفت: «این گروه‌ها با شلیک راکت به مناطق غیرنظامی، کودکان و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند. آنها مردم بیگناه از مذاهب مختلف را با چاقو می‌زنند و بسویشان تیراندازی می‌کنند.»

وزیر امور خارجه بریتانیا در ادامه افزود: «ایران از پذیرفتن مسئولیت مشارکت خود در این حملات خودداری می‌کند، اما ما در بریتانیا در مورد نقش بد ایران هیچ توهمی نداریم.»

جیمز کلورلی در سخنان خود بر همکاری با اسرائیل برای متوقف کردن گروه‌های تروریستی و مقابله با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه تأکید کرد.

این مطلب با استفاده از گزارش «بلفاست تلگراف» تنظیم شده است

XS
SM
MD
LG