لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۳

صبا کردافشاری در زندان مورد تهدید قرار گرفت


صبا کرد افشاری
صبا کرد افشاری

سایت حقوق بشری «هرانا» به نقل از یک منبع مطلع می‌گوید،‌ صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی و مخالف حجاب اجباری که روز شنبه ۶ شهریور با پایان مدت زمان مرخصی خود به زندان قرچک ورامین بازگشته است،‌ مورد تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته است.

یک منبع مطلع با اعلام این مطلب به هرانا گفت در هفته اخیر دو تن از زندانیان جرائم عمومی در بند ۶ زندان قرچک ورامین که سابقه آزار و تهدید سایر زندانیان را داشتند با اعتراض ساکنین این بند به مکان دیگری منتقل شدند، اما روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه یکی از این زندانیان در مقابل بند ۶ خانم کردافشاری را با تیغ تهدید کرده است.‌

این منبع می‌گوید «به نظر می‌رسد که این اتفاق با تحریک مسئولان زندان باشد چون خانم کردافشاری تنها یکی از ساکنین بند است و انتقال آنها به خارج بند با شکایت شماری از زندانیان صورت گرفت.»

به نوشته هرانا، عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و بی‌توجهی مسئولین به امنیت و سلامت زندانیان از جمله دلایل بروز این قبیل وقایع است.

صبا کردافشاری، متولد ۱۳۷۷، ابتدا در دادگاه انقلاب در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شد. اما این حکم اسفند ماه سال گذشته در دادگاه تجدیدنظر به ۷ سال و ۶ ماه زندان کاهش یافت. این فعال مدنی آذرماه ۱۳۹۹ از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

XS
SM
MD
LG