لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۳

محمد نوری‌زاد به زندان اوین احضار شد


محمد نوری‌زاد، یکی از امضا کنندگان «نامه درخواست استعفای خامنه‌ای»
محمد نوری‌زاد، یکی از امضا کنندگان «نامه درخواست استعفای خامنه‌ای»

وکیل محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی و از امضا کنندگان نامه استعفاء آیت‌الله خامنه‌ای، که از تاریخ ۱۷ تیرماه با تامین وجه الکفاله ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی استعلاجی اعزام شده، از احضار موکل خود به زندان اوین خبر داد.

محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع محمد نوری‌زاد با انتشار این مطلب در توئیتر خود اعلام کرد که روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه، دفتر دادیار ناظر زندان‌ به او گفت که دادستان تهران تصمیم گرفته است که آقای نوری‌زاد به زندان اوین بازگردد.

او افزود موکلش باید بصورت ضرب الاجل، بدون آنکه اجازه گرفتن تست کرونا ‌پیش از بازگشت به زندان را داشته باشد روز دوشنبه یکم شهریور ماه در زندان اوین حاضر شود.

محمد نوری زاد از جمله فعالان مدنی و سیاسی در ایران است که بعد از امضای نامه تقاضای استعفای رهبر جمهوری اسلامی، به ۱۵ سال حبس، سه سال تبعید به ایذه و سه سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم و روز ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ با مراجعه به شعبه اول دادیاری ناحیه ۳۳ اوین، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

فاطمه ملکی، همسر این زندانی سیاسی، پیشتر به صدای آمریکا گفته بود، آقای نوری زاد در پی اعتصاب غذا و دارو در زندان ۲۵ کیلو وزن کم کرده است.

۱۸ ماه قبل، در پی انتشار خبرهایی از وضعیت سلامت محمد نوری‌زاد، توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا در پیامی خواستار آزادی فوری این فعال مدنی شد.

XS
SM
MD
LG