لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

محمد نوری زاد با وجه الکفاله ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی رفت


محمد نوری زاد سرانجام اجازه یافت برای آغاز روند درمان و معالجاتش به مرخصی برود
محمد نوری زاد سرانجام اجازه یافت برای آغاز روند درمان و معالجاتش به مرخصی برود

محمد نوری زاد، زندانی سیاسی که خواهان استعفای آیت الله خامنه‌ای، از سمت رهبری جمهوری اسلامی ایران شده است، روز پنجشنبه ۱۷ تیر با تامین وجه الکفاله ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی رفت.

محمد حسین آقاسی، وکیل آقای نوری زاد با اعلام این خبر در توییتر خود نوشته است موکلش از روز شنبه آینده روند درمان و معالجاتش را آغاز می کند.

محمد نوری زاد از جمله فعالان مدنی و سیاسی در ایران است که خواهان استعفای آیت الله خامنه ای از مقام خود شده است. او بعد از امضای نامه تقاضای استعفای رهبر جمهوری اسلامی، روز ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ و پس از مراجعه به شعبه اول دادیاری ناحیه ۳۳ اوین، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

او به ۱۵ سال حبس، سه سال تبعید به ایذه و سه سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شده است. فاطمه ملکی، همسر این زندانی سیاسی، حدود دو هفته پیش به صدای آمریکا گفت آقای نوری زاد بیش از سه ماه است که اعتصاب غذا و دارو کرده و در طول این مدت نیز ۲۵ کیلو وزن کم کرده است.

۱۷ ماه قبل، در پی انتشار خبرهایی از وضعیت سلامت محمد نوری‌زاد فعال مدنی زندانی در ایران، توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا در پیامی خواستار آزادی فوری این فعال مدنی شد.

XS
SM
MD
LG