لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۹

ضرب و جرح تعدادی از فعالان کارگری هفت‌تپه توسط افراد ناشناس


محمد خنیفر،‌ فعال کارگری هفت تپه که در حمله افراد ناشناس آسیب دیده است
محمد خنیفر،‌ فعال کارگری هفت تپه که در حمله افراد ناشناس آسیب دیده است

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران نیشکر هفت تپه طی روزهای گذشته با انتشار متنی در توئیتر خود خبر از ضرب و جرح گروهی از فعالان کارگری هفت‌تپه را داد و نوشت، روز شنبه ۱۵ خردادماه گروهی از «اراذل اجیرشده» با چاقو و چماق به فعالان کارگری هفت‌تپه حمله کرده و آنها را مورد ضرب و جرح شدید قرار داده‌اند.

این فعال کارگری و از چهره‌های سرشناس اعتراضات کارگران هفت‌تپه که در مقطعی بازداشت، زندانی، و حتی مجبور به اعتراف تلویزیونی شده بود،‌ در توئیتر خود نوشته است،‌ یکی از این فعالان به نام منصور رش، با چاقو مورد حمله قرار گرفت و در اثر خونریزی شدید به بیمارستان منتقل شده است.

آقای بخشی در ادامه افزود، محمد خنیفر که او نیز در این حمله آسیب دیده است به همراه دو فعال دیگر به نام‌های حامد حمدانی و یوسف ثعالبی که شاهد این ضرب و جرح بوده‌اند، پس از این حمله برای شکایت به پاسگاه هفت‌تپه مراجعه می‌کنند اما به جای رسیدگی به شکایت ‌آنها، بازداشت شده‌اند.

این فعال کارگری می‌گوید، در طول پنج سال گذشته فعالین کارگری بارها توسط عوامل کارفرما تهدید و مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و حتی یکبار هم عاملین، توسط نهادهای امنیتی بازخواست نشده‌اند.

XS
SM
MD
LG