لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

ادامه حملات روسیه به اوکراین؛ رهبر سنای آمریکا بر ادامه حمایت واشنگتن از اوکراین تاکید کرد


چاک شومر، رهبر مجلس سنای آمریکا
چاک شومر، رهبر مجلس سنای آمریکا

چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا، در آستانه برگزاری نشست ناتو در این کشور با تاکید بر ادامه حمایت ایالات متحده از اوکراین، حمله موشکی روسیه به بیمارستان کودکان در پایتخت اوکراین را «دلخراش» خواند.

حمله موشکی روسیه به بزرگترین بیمارستان کودکان در کی‌یف، پایتخت اوکراین، در روز ۱۸ تیرماه، دستکم ۳۱ کشته و ۱۵۰ مجروح برجای گذاشت.

چاک شومر در سخنرانی خود، در روز سه‌شنبه ۱۹ تیر، حمله نیروهای روسیه، به بیمارستان کودکان در اوکراین را نشان دهنده ضرورت حمایت آمریکا از اوکراین دانست.

این مقام ارشد آمریکایی با یادآوری ادامه تهاجم روسیه به اوکراین هشدار داد که دموکراسی غربی احتمالا با جدی‌ترین خطر از زمان جنگ سرد تاکنون مواجه است و تصریح کرد که آمریکا هرگز به ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، پشت نخواهد کرد.

رهبر اکثریت مجلس سنا از تلاش راستگرایان افراطی پیرو دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، برای توقف کمک‌های واشنگتن به کی‌یف نیز انتقاد کرد.

نشست رهبران کشورهای عضو ناتو، روز سه‌شنبه ۱۹ تیر در شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، افتتاح می‌شود و قرار است ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، هم در آن شرکت کند.

قرار است رهبران ناتو، در راستای هماهنگی بیشتر تلاش‌های کشورهای عضو برای کمک به ارتش اوکراین گام بردارند.

این کمک‌ها از جمله شامل ارسال جنگ‌افزارهای جدید و سیستم‌های پدافند هوایی به اوکراین برای مقابله با نیروهای روسیه است.

در ماه‌های اخیر، کی‌یف بارها خواستار افزایش کمک‌های متحدان غربی خود شده است.

در اجلاس رهبران ناتو همچنین قرار است روند عضویت اوکراین در این سازمان بین‌المللی بررسی شود.

XS
SM
MD
LG