لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۵

نزدیکان فرماندار نیوجرسی احضار شدند


روز دوشنبه قانونگذاران ایالتی نیوجرسی برای همکاران کریس کریستی، فرماندار نیوجرسی ضرب الاجل تعیین کردند تا به احضاریه های خود پاسخ گویند.

این قانونگذاران در حال تحقیق و تجسس روی یک رسوایی هستند که آینده سیاسی فرماندار جمهوری خواه نیوجرسی را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز قانونگذاران پیگیر ماجرا در حال تحقیق روی واقعه ای هستند که اواخر سپتامبر گذشته و در بحبوحه کمپین انتخاباتی کریستی برای انتخاب فرماندار ایالتی رخ داد. در این واقعه، همکاران کریستی دستور دادند جاده هایی که از شهر «فورت لی» به پل شلوغ جرج واشنگتن منتهی می شوند مسدود شوند. این کار ترافیک سنگین چهار روزه ای را پدید آورد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شهردار دمکرات «فورت لی» از انتخاب مجدد کریستی به عنوان فرماندار ایالات نیوجرسی حمایت نکرد.

کریس کریستی، که یکی از کاندیداهای عمده بالقوه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در سال ۲۰۱۶ به حساب می رود، گفته است که از ماجرای فوق و نقش همکارانش در آن چیزی نمی داند و بر سر همین مسئله با چند نفر از نزدیکانش اختلاف اساسی پیدا کرده است. در عین حال، این رسوایی آبروی او را در خطر قرار داده و نظرسنجی ها نشان می دهد که دارد موقعیتش را به عنوان کاندیدای بالقوه کاخ سفید می بازد.

دادستانی نیوجرسی در همین پرونده تحقیقات درباره ترافیکی که موجب قفل شدن سرویس های مدارس و اتومبیل های اضطراری در راه بندان شد را آغاز کرده است.
روز یکشنبه، کریستینا رنه، مدیر امور داخلی فرمانداری نیوجرسی و یکی از حامیان کریستی که احضاریه دریافت کرده، از طریق وکیل خود اعلام استعفا کرد. خانم رنه در اطلاعیه ای گفت که مدت ها پیش تصمیم به استعفا گرفته بود و قصد دارد وارد بخش خصوصی شود.

طبق یکی از اسنادی که در جریان این رسوایی لو رفته، بریجت کلی، معاون رئیس دفتر فرمانداری، به دیوید ویلدستین، مدیر اجرایی بندرگاه نیوجرسی نوشته: «وقت گره ترافیک در فورت لی رسیده.» وایلدستین، که از سوی کریس کریستی منصوب شده در جواب گفته است: «دریافت شد.»

کریستی ماه گذشته کلی را اخراج کرد و وایلدستین از سمتش استعفا داد.
با آن که کریسی مستقیما در این رسوایی نشانه قرار نگرفته اما مشکلاتش همچنان ادامه دارد. دفتر آقای کریستی هرگونه اطلاع درباره بسته شدن خیابان ها را تکذیب کرده است.

نظرسنجی که ماه گذشته انجام شد، نشان می دهد که محبوبیت مردمی کریس کریستی در نیوجرسی از ۶۵ درصد پیش از انتخابات به ۴۶ درصد در حال حاضر سقوط کرده است.
XS
SM
MD
LG