لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۰

پوزش فرماندار نیوجرزی از مردم آن ایالت


کریس کریستی، فرماندار جمهوریخواه ایالت نیوجرزی آمریکا که از نامزدهای احتمالی انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکاست، طی یک نشست طولانی رسانه ای از مردم نیوجرزی عذرخواهی کرد.

آنچه سبب خدشه اعتبار کریستی شده، اتهامی است که طی دو روز اخیر علیه چند تن از معاونان و همکاران نزدیک آقای کریستی مطرح است.

پرترددترین پل آمریکا، پل جورج واشنگتن در ایالت نیوجرزی است که مسدود شدن کوتاه مدت بخشی از مسیر آن که چند ماه پیش اتفاق افتاد، کابوس ترافیک اتومبیل در شرق آمریکا خوانده شد. اکنون روشن شده که تصمیم به بستن این پل تصمیمی بوده که با انگیزه سیاسی و با سودجویی انجام شده و اکنون یک افتضاح سیاسی لقب یافته است.

آقای کریستی گفت از انگیزه همکاران و معاونانش به کلی بی اطلاع بوده و یکی از آنها را که نقش عمده ای در این ماجرا داشته اخراج و دیگری را منتظر خدمت کرده است.

فرماندار نیوجرزی که به صراحت لهجه و جسارت شهرت دارد، گفت که شب ها نمی تواند بخوابد و در اندیشه خیانتی است که به او شده. آقای کریستی گفت که همواره کوشیده صادقانه خدمت کند و منتهای تلاش خود را به کار بسته تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد، و این که معتمد نزدیک وی این چنین به او پشت کند و از اعتماد وی سوء استفاده کند، برایش حیرت انگیز و تاسف آور است.

تحلیلگران و خبرنگاران سیاسی آمریکایی پوزش خواهی کریس کریستی را که در طول نشست خبری روز پنجشنبه که حدود ۱۱۰ دقیقه طول کشید، چندین بار انجام شد، کم نظیر، به یاد ماندنی و متفاوت توصیف می کنند و می گویند که به یاد ندارند هیچ سیاستمداری پوزش خواستن از مردم را این گونه انجام داده باشد.

گفتنی است که روزانه حدود ۳۰۰ هزار خودرو از پل جورج واشنگتن که نیوجرزی را به شهر نیویورک پیوند می دهد، عبور می کنند. طی ماه سپتامبر گذشته، بسته شدن ناگهانی و نامنتظره برخی خطوط این پل، تردد وسایل نقلیه را روی آن متوقف کرد.
XS
SM
MD
LG