لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۰

مانور نظامی چین با حضور نیروهای رزمی دیجیتالی ارتش


خبرگزاری دولتی چین گزارش داده است ارتش چین ماه آینده برای آزمایش انواع نیروهای رزمی یک مانور نظامی برگزار می کند و برخی از واحدهای ارتش در این مانور از فن آوری دیجیتالی استفاده خواهند کرد.

خبرگزاری شین هوا روز چهارشنبه گزارش داد این مانور ارتش اولین تمرین نظامی چین با تمرکز با نیروی رزمی مجهز به فن آوری دیجیتالی خواهد بود که در «جنگ اطلاعاتی» مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در بحبوحه انتشار گزارش های جدیدی در مورد حمله های سایبری به سیستم های دفاعی حساس و مهم آمریکا، خبر وجود نیروهای رزمی دیجیتالی در شرایطی منتشر شده است که انتظار می رود باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده در دیدار هفته آینده با همتای چینی خود در مورد امنیت سایبری گفتگو کند.

مقامات ایالات متحده در مورد گزارش های اخیر اظهارنظر نکرده اند اما جی کارنی،
سخنگوی کاخ سفید گفته است امنیت سایبری یکی از موضوعات اصلی مورد بحث گفتگوهای بین باراک اوباما و رئیس جمهوری چین در کالیفرنیا خواهد بود.

آقای کارنی مسئله امنیت سایبری را «یکی از نگرانی های عمده» مقامات دولت ایالات متحده خوانده و گفته است مقامات کشور در هر فرصت ممکن در دیدار با همتایان چینی خود این مسئله را مطرح می کنند.

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه بخش هایی از گزارش دفاعی محرمانه ای را منتشر کرد که براساس آن، جاسوسان سایبری چینی به پیشرفته ترین و حساس ترین سیستم های تسلیحاتی ایالات متحده حمله کرده بودند.

بخش های طبقه بندی شده و محرمانه این گزارش از ده ها مورد نقض امنیت سیستم دفاع موشکی و دیگر سیستم های تسلیحاتی توسط هکرهای چینی خبر داده بود.

چین هر گونه دخالت و یا دست داشتن در این حمله های سایبری را قویاً رد کرده است. دولتمردان پکن در اقدامی تلافی جویانه هکرهای ایالات متحده را به حمله سایبری به چندین تارنمای نظامی چین متهم کردند.

در گزارش دفاعی آمده است سیستم موشکی پیشرفته «Patriot» و سیستم دفاع موشک بالستیک « Aegis» نیروی دریایی ایالات متحده از جمله بخش های تسلیحاتی هستند که هکرها به آن ها حمله کرده اند. بخش های کلیدی و مهم هواپیماها و کشتی هایی همچون جت جنگنده « F/A-18»، هلیکوپتر «Black Hawk» و سیستم جت جنگنده «F-35 Joint Strike Fighter» نیز بنا به این گزارش ها مورد حمله هکرها قرار گرفته اند.
XS
SM
MD
LG