لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۸

درخواست غیرمنتظره دولت چین از مردم: برای زمستان غذا ذخیره کنید


بازار سبزیجات در چین - ۱ نوامبر ۲۰۲۱
بازار سبزیجات در چین - ۱ نوامبر ۲۰۲۱

دولت چین از خانواده‌ها در این کشور می‌خواهد که برای زمستان مواد غذایی ذخیره کنند.

به گزارش نیویورک تایمز در روز سه شنبه، دولت چین از خانواده‌ها و دولت‌های محلی خواسته است تا مایحتاج روزانه خود را تهیه کنند، این در حالی است که این کشور محدودیت‌های شدیدی را برای مهار شیوع کووید اعمال می‌کند.

وزارت بازرگانی چین این رهنمود را روز دوشنبه در بیانیه ای صادر کرد. روزنامه «اکونومیک دیلی» که مورد حمایت حزب کمونیست است، نوشت که این رهنمودها تلاشی از سوی دولت برای آماده کردن مردم برای قرنطینه‌های دوران کووید در آستانه زمستان است.

از سوی دیگر، گزارش‌ها حاکی از آن است که بارش شدید باران در ماه‌های اخیر باعث بروز سیل و از بین رفتن محصولات کشاورزی شده و زنجیره غذایی را در بخش‌هایی از کشور مختل کرده است.

از بین رفتن محصولات کشاورزی باعث شده است که قیمت برخی اقلام غذایی، مانند سبزیجات، افزایش یابد. نیویورک تایمز می‌گوید بر اساس یک گزارش محلی، قیمت برخی از سبزیجات، از جمله اسفناج، دو برابر شده و در برخی موارد قیمت آن برابر با قیمت گوشت است.

برخی از مردم چین در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی از افزایش سرسام آور قیمت‌ها شکایت کرد‌ه‌اند.

یکی از کاربران در شبکه اجتماعی چینی «ویبو» نوشته است که قیمت گوجه فرنگی چنان افزایش یافته است که پس از شنیدن قیمت آن در بازار ابتدا فکر کرد که شاید «مشکل شنوایی» دارد.

XS
SM
MD
LG