لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۰

تلگراف: سانسور مرغها در تلويزيون ایران


روزنامه تلگراف لندن مقاله ای دارد با عنوان «مرغها در ايران با سانسور روبرو شده اند» به قلم رابرت تيت. نويسنده می گويد که بالا رفتن قيمت مرغ در ايران باعث شده که رييس پليس کشور به رسانه ها دستور دهد تصوير مرغ را از صفحه تلويزيون های ايران، سانسور کنند.

اسماعيل احمدی مقدم رييس نيروهای پليس در ايران و باجناق محمود احمدی نژاد در کنفرانس افسران پليس در تهران می گويد فيلم هايی که در آن مرغ می خورند برای کسانیکه قادر نيستند مرغ بخرند مسأله انگيز است و برخی ممکن است بگويند که چاقو بر می داريم و حق خود را از ثروتمندان می گيريم. او با اشاره به صف های طولانی مواد غذايی در کشور به تلويزيون ملی هشدار داده است که نبايد آنچه قابل دسترس نيست را به نمايش بگذارد.

مقاله می گويد بالا رفتن قيمت مرغ نشان از تأثير تحريم هايی است که به دليل برنامه اتمی ايران بر اقتصاد کشور فشار وارد می کند و مردم مجبورند مرغ را به قيمت ۷۰۰۰ تومان که سه برابر قيمت سال گذشته است بخرند. افزايش قيمت مشابه برای گوشت قرمز، ميوه و سبزيجات گزارش شده است.

مقاله از دستور محمد حسينی وزير ارشاد به رسانه ها خبر می دهد که در مورد پخش اخبار مربوط به تحريم ها هشدار داده است؛ اما می افزايد که اين کارها نتوانسته جلوی کاریکاتوريست ها را بگيرد که کاریکاتوری از مرغی کشيده اند که به هر بالش يک اسکناس ده هزار تومانی چسبيده است.

در پايان مقاله آمده که با اينهمه برخی مقامات نظير يدالله جوانی مشاور رهبر در سپاه پاسداران نسبت به تورم ۵۰ تا ۶۰ درصدی در شش ماه آينده هشدار داده و از آقای احمدی نژاد خواستار اقدام سريع شده است.
XS
SM
MD
LG