لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

نمایشگاه محصولات الکترونیک ۲۰۱۷؛ از خانه های هوشمند تا پهبادهای تک سرنشین


بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی جهان موسوم به سی‌ای‌اس (CES)، روز پنجشنبه، ۱۶ دی درهای خود را به روی عموم باز کرد.

این نمایشگاه که سالانه در شهر لاس وگاس ایالت نوادا برگزار می شود، به تولیدکنندگان محصولات الکترونیک از سراسر جهان این فرصت را می دهد تا آخرین محصولات دنیای تکنولوژی را به علاقه مندان معرفی کنند، محصولاتی که به زودی وارد بازار فروش خواهند شد.

اما آنچه نمایشگاه امسال را با نمایشگاه های سال های گذشته متمایز می کند این است که سی‌ای‌سی امسال پنجاه ساله شد.

نمایشگاه محصولات الکترونیک ابتدا در سال ۱۹۶۷ آغاز بکار کرد که در آن دویست و پنجاه کمپانی محصولات خود را برای حدود هجده هزار شرکت کننده به نمایش گذاشتند. این در حالی است که نمایشگاه محصولات الکترونیک پس از نیم قرن تجربه، در نمایشگاه امسال خود میزبان بیش از ۳۸۰۰ کمپانی و ۱۶۵ هزار شرکت کننده است.

ویژگی عمده نمایشگاه محصولات الکترونیک امسال همچنین شرکت بی سابقه بیزنس های کوچک و نوپا است. بنا به گزارش منتشر شده از سوی برگزارکنندگان این نمایشگاه، امسال شاهد حضور بیش از ۸۵۰ کمپانی است که برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

خودروی جدید محصول شرکت تویوتا
خودروی جدید محصول شرکت تویوتا

از عمده تم های نمایشگاه امسال می توان اشاره کرد به خانه های هوشمند، ماشین های بدون راننده، تجهریزات و نرم افزارهای مربوط به امنیت سایبری، و البته محصولات مربوط به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده.

فناوری های جدید در پهبادها نیز از ویژگی ها عمده این نمایشگاه بود که در آن از پهبادهای بسیار کوچک گرفته تا پهبادهایی بزرگتر که قادر به حمل تا یک سرنشین نیز هستند به نمایش گذاشته شده است. تمام پهبادهایی که در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشته اند از طریق اپلیکیشن تلفن های همراه قابل کنترل هستند.

روز نخست نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس وگاس؛ خانه های هوشمند

خودروهای بدون سرنشین نیز توجه زیادی به خود جلب کردند. با اینکه این خودروها چند سالی است که مطرح شده و طرفداران زیادی پیدا کرده اند، اما تمرکز تولیدکنندگان این خودروها در نمایشگاه امسال محصولات الکترونیک، توسعه فناوری ها و ابزارهای الکترونیک بکار رفته در این خودروهاست تا بتوانند با عوامل متعدد و غیرقابل پیشبینی که هنگام رانندگی رخ می دهند رودررو شوند.

تعامل خودروهای بدون سرنشین با سیستم شهری و بویژه خودروهای دیگر در جاده تمرکز اصلی تولیدکنندگان این خودروهای در سال اخیر بوده و در نمایشگاه امسال می توان نمونه هایی از آنها را دید.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG