لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۵

روز سوم نمایشگاه محصولات الکترونیک ۲۰۱۷؛ از لباس هوشمند تا موبایل تاشو


با مروری بر محصولات نمایشگاه محصولات الکترونیک ۲۰۱۷ می توان گفت تم غالب بر نمایشگاه سی‌ای‌اس امسال، محصولات هوشمند است. محصولات مصرفی دنیای الکترونیک تا کنون تنها اشیایی منفعل بودند و کاربر رابطه ای یکطرفه با آنها داشت اما به دنبال تحولات اخیر در فناوری، محصولات مصرفی جدید وارد مرحله ای جدید از تکامل خود شده و می توانند با کاربر رابطه ای برقرار کنند که به گونه ای اختصاصی و منحصر به فرد کاربر و گجت اوست، گویی یک روح در دو بدن است.

در زیر به تعدادی از این محصولات می پردازیم که از مرحله تئوری وارد مرحله عملی شده و بیشتر آنها تا پایان سال ۲۰۱۷ وارد بازار فروش خواهند شد.

در نمایشگاه سی‌ای‌اس امسال شرکت «پولار» پیشرو در زمینه لباس های هوشمند، تی شرت هوشمند Team Pro را ارائه داده است که با دو حسگر قوی تعبیه شده در مواد تشکیل دهنده لباس می تواند ضربان قلب را اندازه گیری کرده و در یقه آن نیز می توان گجت های ورزشی دیگر را جاسازی کرد تا تعداد قدم ها و مصرف کالری را ثبت کند.

​مسواک هوشمند شرکت «کولیبری» نیز محصول جدیدی است که در آن از هوش مصنوعی استفاده شده است. این مسواک می تواند به مرور زمان عادت های بهداشت دهانی شما را یاد گرفته و حرکات خود را بر اساس آنچه برای شما ارجهیت دارد تنظیم کند.

محصول جالب دیگر تلفن تاشو تولید کمپانی Royole است. این اسمارت‌فون انعطاف پذیر که «فلکس فون» نام دارد را می توانید پس از استفاده به عنوان گوشی به دور مچ دستان ببنید و به عنوان ساعت هوشمند از آن استفاده کنید. این موبایل-ساعت هوشمند می تواند ضربان قلب، تعداد قدم ها، و همچنین کالری مصرفی شما را ثبت کرده و به شما نشان دهد.

موبال تاشو که به دستبند هوشمند تبدیل می شود
موبال تاشو که به دستبند هوشمند تبدیل می شود

در نمایشگاه سی‌ای‌اس ۲۰۱۷ یک اسمارت‌فون به نام Changhong H2 محصول مشترک چند شرکت چینی معرفی شد که به ادعای سازندگانش می تواند مولوکول های تشکیل دهنده مواد را شناسایی کند.

این تلفن همراه مجهز است به طیف سنج هایی که در علم فیزیک از آنها برای تعیین هویت عناصر تشکیل دهنده مواد استفاه می شود. این موبایل می تواند با اسکن میوه ها و مواد خوراکی، محتوا یا میزان شیرینی آنها را مشخص کند.

همچنین می تواند با اسکن موارد دارویی تعیین کند آیا آنها واقعی هستند یا قلابی. نکته جالب دیگر این موبایل این است که با اسکن مشروبات الکلی می تواند به ما بگوید آیا آب قاطی آنها شده یا نه.

غرفه اسمارت‌فون Changhong H2
غرفه اسمارت‌فون Changhong H2

در میان دستیارهای صوتی چون الکسا از آمازون و دستیار گوگل، دستیار شخصی جدیدی به نام «ارسطو» در نمایشگاه امسال معرفی شد که محصول شرکت Mattel بوده و با آخرین فناوری ها در هوش مصنوعی، برای کمک به کودکان طراحی شده است.

«ارسطو» می تواند از زمان نوزادی تا زمان مدرسه رفتن به کودکان کمک کرده و در رشد آنها همیار والدین باشد.

ارسطو همچنین می تواند شبها قصه های قبل از خواب نیز برای کودکان تان روایت کند.

روز سوم نمایشگاه محصولات الکترونیک ۲۰۱۷؛ با خودروهای نسل جدید آشنا شوید

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG