لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

مشارکت ایالات متحده و اردن برای کمک‌رسانی به مردم غزه؛ ارسال ۳۸ هزار وعده غذایی به مناطق شمالی


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد نیروهای این ستاد با مشارکت ارتش اردن روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت و در ادامه امدادرسانی هوایی به مردم غزه، بیش از ۳۸ هزار وعده غذایی را برای مردم ساکن شمال این باریکه رهاسازی کردند.

به گزارش سنتکام، این عملیات مشترک با بهره‌گیری از سه هواپیمای «سی ۱۳۰» و نیروهای آموزش دیده در شمال نوار غزه و براساس تعهد ایالات متحده و متحدانش برای کاهش نیاز و رنج غیرنظامیان آسیب‌دیده از جنگ حماس با اسرائیل در این منطقه انجام گرفت.

براساس این گزارش در این امدادرسانی، ایالات متحده ۲۵ هزار وعده غذایی و پادشاهی اردن بیش از ۱۳ هزار وعده غذایی را تحویل اهالی غزه دادند.

استناد آمارهای منتشر شده از سوی سنتکام، با انجام این کمک‌رسانی، میزان ارسال آسمانی کمکهای بشردوستانه ایالات متحده به نوار غزه از اسفندماه گذشته تا کنون به بیش از ۱۱۴۰ تن رسیده است.

ایالات متحده پس از بروز تاخیر در ارسال کمکهای بشردوستانه به غیرنظامیان غزه از راه زمینی تصمیم گرفت کمکهای خود و متحدانش را از طریق آسمان و دریا به مردم غزه برساند.

در همین راستا ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت با انتشار تصاویری از پیشرفت در ساخت اسکله امدادی غزه خبر داد.

طرح ساخت اسکله امدادی برای کمک به مردم غزه، اسفند گذشته توسط جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده مطرح شد. اسرائیل هم از این طرح حمایت و اعلام کرده که امنیت سازندگان این اسکله را تامین می‌کند.

XS
SM
MD
LG