لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۲

ادامه مشارکت آمریکا و اردن در امدادرسانی به ساکنان غزه؛ وعده‌های غذایی آماده، برای غیرنظامیان


فرماندهی مرکزی ایالات متحده و نیروهای هوایی سلطنتی اردن روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در ادامه مشارکتهای دوجانبه برای کمک‌ به مردم غیرنظامی غزه، دهها هزار وعده غذایی را از طریق آسمان به این منطقه رساندند.

به گزارش سنتکام در این عملیات مشترک، سه فروند هواپیمای باربری «سی - ۱۳۰» نیروی هوایی ایالات متحده ابتدا بیش از ۲۵۳۰۰ وعده غذایی آماده را در مناطق شمالی غزه رهاسازی کردند.

براساس این گزارش، کمکهای بشردوستانه نجات‌بخش اردن نیز شامل بیش از ۲۷۰۰ کیلوگرم انواع خوراکی بود که به غیرنظامیان آسیب‌دیده از اقدامات جنگ حماس و اسرائیل در غزه تحویل شد.

ایالات متحده آمریکا از اسفندماه گذشته و همزمان با آغاز ارسال هوایی کمکهای بشردوستانه به غزه، بیش از ۱۲۰۰ تن خوراک مورد نیاز مردم را در مناطق مختلف این باریکه به ویژه در شمال، رهاسازی کرده است.

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید «پرتابهای بشردوستانه» به غزه بخشی از تلاشهای مستمر ایالات متحده و دول همکار، برای کاهش رنج غیرنظامیان آسیب‌دیده از جنگ است و همچنان ادامه خواهد یافت.

این درحالی است که تصاویر ارائه شده از سوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، نشان می‌دهد کار احداث یک اسکله شناور امدادی در دریای مدیترانه به سرعت در حال پیشرفت است. نخستین کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه آمریکا به مقصد غزه نیز روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت بارگیری شده به سوی این اسکله شناور، حرکت کرده است.

مطابق برنامه، محموله کمک‌ها در آن اسکله شناور به قایق‌های کوچکتر آمریکایی منتقل خواهد شد و توسط آنها به ساحل غزه خواهد رسید.

XS
SM
MD
LG