لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۷

پایان جلسات استماع مقدماتی؛ پرونده نیما مومنی به عنوان «متهم و مظنون به قتل» به دادگاه می‌رود


Cash App Founder Slain
Cash App Founder Slain

در پی برگزاری جلسه استماع دادگاه نیما مومنی متهم در پرونده قتل باب‌ لی، بنیانگذار «کش‌اپ» که در ۱۵ فروردین ماه در مرکز شهر سانفرانسیسکو با ضربات چاقو کشته شد، پرونده نیما مومنی به عنوان «متهم و مظنون به قتل»، با حکم قاضی هری دورفمن «برای محاکمه» به دادگاه رفت.

به گزارش سانفرانسیسکو استاندارد، دادستان با ارائه تصاویر ویدئویی، پیام‌های متنی و شواهد دی‌ان‌ای باقی مانده روی چاقو، استدلال کرد که «شواهد و مدارک » کافی را برای «محاکمه» مومنی در اختیار دارد.

دادستان استدلال می‌کند که شواهد نه از قتل، بلکه از «اتهام قتل» به اندازه کافی حمایت می‌کند.

همزمان تلاش‌های سام زنگنه به عنوان وکیل مدافع نیما مومنی در استدال‌های خود برای تخفیف «عنوان اتهامی» از «قتل عمد» به «قتل» ناکام ماند. این حادثه پس از اختلاف بین نیما مومنی و آقای لی بر سر ارتباط باب لی با خواهر مومنی، رخ داد که باب لی در شب قتل با او در خانه یک فروشنده مواد مخدر ملاقات کرده بود.

بر اساس این گزارش، فیلم‌های ویدئویی دادستانی، باب لی و مومنی را کمی قبل از چاقو خوردن، در کنار هم نشان می‌دهد. یک چاقوی نقره‌ای با دی‌ان‌ای نیما مومنی روی دسته و دی‌ان‌ای باب لی روی تیغه در نزدیکی محل جنایت کشف شد.

کریستا، همسر سابق باب لی که در جلسه دادگاه حاضر بود گفت: «خوشحالم که پرونده قتل او به دادگاه می‌رود.»

نیما مومنی در ۱۵ اوت برای رسیدگی بیشتر پرونده قتل، «با تعیین قاضی جدید» به دادگاه بازخواهد گشت، جایی که انتظار می‌رود خواهرش به نفع او شهادت دهد.

باب لی ۴۳ ساله، حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد چهارم آوریل، ۱۵ فروردین مورد اصابت چاقو قرار گرفت و بر اثر جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

باب لی، بنیانگذار برنامه «کش‌اپ» در جامعه فناوری آمریکا فردی شناخته‌ شده بود که با گوگل و اسکوئر همکاری می‌کرد. برنامه کش‌اپ که به نوشته نشریه «فوربز»، ۴۰ میلیارد دلار ارزش دارد، به عنوان جایگزینی برای خدمات بانکداری سنتی به کاربران امکان انتقال پول از طریق یک برنامه تلفن همراه را می‌دهد.

پلیس سان‌فرانسیسکو روز پنجشنبه ۲۴ فروردین، از دستگیری نیما مومنی، موسس ۳۸ ساله شرکت نرم‌افزاری «اکسپند آی‌تی»، به ظن قتل در شهر «اِمری ویل»، کالیفرنیا خبر داد.

XS
SM
MD
LG