لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نیما مومنی؛ وکیل پرونده از همکاری انصراف داد


چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات نیما مومنی مظنون به قتل «باب لی» مالک برنامه «کش‌اپ» در حالی روز سه‌شنبه ۳۰ می در سانفرانسیسکو برگزار شد که وکیل آقای مومنی از ادامه کار بر روی این پرونده انصراف داد.

خبرنگار اعزامی صدای آمریکا از این دادگاه گزارش داد که با انصراف «پائولا کانی» وکیل سرشناس شهر سانفرانسیسکو از پرونده «نیما مومنی»، آقای «سام زنگنه» از وکلای فلوریدا ادامه بررسی پرونده و دفاعیات آقای مومنی را به عهده خواهد گرفت.

منابع مطلع می‌گویند نیما مومنی و پائولا کانی از هفته قبل بر سر چگونگی پیش بردن دادگاه دچار اختلاف شده بودند.

به گزارش صدای آمریکا جلسه بعدی دادگاه رسیدگی به پرونده قتل «باب لی» ۱۳ ماه ژوئن در محل دادگاه سانفرانسیکو برگزار خواهد شد.

باب لی ۴۳ ساله، حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد چهارم آوریل، ۱۵ فروردین مورد اصابت چاقو قرار گرفت و بر اثر جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

باب لی مالک برنامه «کش‌اپ» در جامعه فناوری آمریکا فردی شناخته‌ شده بود که با گوگل و اسکوئر همکاری می‌کرد. برنامه کش‌اپ که به نوشته نشریه «فوربز»، ۴۰ میلیارد دلار ارزش دارد، به عنوان جایگزینی برای خدمات بانکداری سنتی به کاربران امکان انتقال پول از طریق یک برنامه تلفن همراه را می‌دهد.

پلیس سان‌فرانسیسکو روز پنجشنبه ۲۴ فروردین، از دستگیری نیما مومنی، موسس ۳۸ ساله شرکت نرم‌افزاری «اکسپند آی تی»، به ظن قتل در شهر «اِمری ویل»، کالیفرنیا خبر داد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، یک هفته بعد از قتل، اطلاعات روی گوشی باب لی نشان داد که خزر مومنی در پیامی به گوشی باب لی، نسبت به مواجهه او با برادرش نیما مومنی ابراز نگرانی کرده بود.

دادستان پرونده می‌گوید: «احتمالا یکی از دلایل قتل باب لی، رابطه او با خواهر فرد مظنون، آمریکایی ایرانی‌تبار بوده است و مومنی و باب لی اندکی قبل از حمله با چاقو، در یک وسیله نقلیه با هم بوده‌اند.»

پیش‌تر سانفرانسیسکو‌کرونیکل گزارش داد که نیما مومنی به همراه خانواده‌اش چند دهه پیش به آمریکا مهاجرت کرد.

برخی رسانه‌های محلی اعلام کردند که نیما و خواهرش خزر در دوران کودکی از سوی پدر با خشونت خانگی روبرو بوده و از همین رو به همراه مادرشان به آمریکا مهاجرت کردند.

XS
SM
MD
LG