لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

بازار داغ خودروهای متصل در بارسلون؛ خودروهایی وصل به اینترنت بی‌سیم


امسال در همایش جهانی سالانهٔ گوشی همراه ۲۰۱۸ در بارسلون خودروهای متصل در شمار داغ‌ترین موضوعات هستند.

یک خودروی متصل خودرویی است که به سامانهٔ دسترسی به اینترنت بی‌سیم مجهز می‌باشد. این به خودرو اجازه می‌دهد تا دسترسی به اینترنت را با دستگاه‌های دیگر، هم در درون و هم در بیرون خودرو، به اشتراک بگذارد.

خودروهای امروزی اساساً رایانه های متحرک چرخ‌دار هستند. و آنها دارند بیش از هر زمان دیگری متصل می‌شوند.

خودروهای متصل آیندهٔ خودروسازی به شمار می‌آیند. خودروهای متصل افزون بر دسترسی به اینترنت بی سیم، از راه‌حل‌های امنیتی فعال و سامانه‌های خودکار کمکی راننده برخوردار هستند که این، آنها را قادر می‌سازد تا فاصلهٔ امن بین خودروها در جاده‌ها را رعایت کنند و همچنین به رانندگان اجازه می‌دهد تا به صورت مکانیکی بر کارکرد و وضعیت فیزیکی خودروها نظارت کنند.

خودروهای متصل می‌توانند به‌صورت یکپارچه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا به یکدیگر نسبت به خطرات احتمالی در جاده یا در مورد وضعیت خودروهایی که دچار مشکل شده‌اند - مانند خودروهایی که آهسته حرکت می‌کنند و یا خراب شده‌اند - هشدار دهند.

بسیاری از خودروسازان دستیاران شخصی هوشمند مانند الکسا از شرکت آمازون را در خودروها ادغام می‌کنند و به این ترتیب قابلیت کنترل با صدا را برای همه چیز، از بوق زدن گرفته تا روشن کردن خودرو از راه دور در حالی که شخص در خانه‌اش نشسته است، فراهم می‌کنند.

به گفتهٔ شرکت گارتنر، که یک شرکت پژوهش فناوری مستقر در استمفورد ایالت کنتیکت است،‌ طی دو سال آینده، یعنی تا سال ۲۰۲۰، تعداد ۲۵۰ میلیون وسیلهٔ نقلیهٔ متصل در جاده‌ها در حال حرکت خواهند بود که این، خدمات جدید داخل خودرو و توانایی‌های رانندگی خودکار را فراهم می‌سازد. این شرکت همچنین می‌گوید که در سال‌های آینده ۹۸ درصد از خودروهای تازه، به مودم‌های تعبیه شده مجهز خواهند بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG